Objevte lety za nejlepší ceny

Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku

Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů, nacházející se v hlavním městě Ázerbájdžánu - Baku, je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi. Tento historický palác je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je symbolem bohaté a fascinující minulosti Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v 15. století na objednávku panovníka Shirvanského státu, dnešního Azerbajdžánu. Byl vystavěn v místě starších staveb, které se datují až do 13. století. Palác sestává ze dvou hlavních částí - rezidenčního paláce a hrobky. Hlavní palác sloužil jako bydlení panovníka a jeho rodiny, zatímco hrobka poskytovala místo posledního odpočinku pro Širvanshahy.

Architektura paláce je založena na tradičním azerbajdžánském stylu, který kombinuje prvky perských, islamistických a kavkazských tradic. Zvláště vzrušující je práce s keramikou a dlaždicemi, které zdobí exteriér a interiér paláce. Komplexní ornamenty, geometrické vzory a jiné výtvarné prvky jsou zde umělecky zpracovány a představují galerii uměleckého díla.

Na nádvoří paláce můžete obdivovat několik budov, jako je mešita, minarety, palácové kuchyně, studna a další. Každá z těchto budov má svůj specifický význam a ukazuje rozmanitost každodenního života Širvashahů.

Během prohlídky paláce mají návštěvníci možnost prozkoumat různé místnosti, které sloužily konkrétním účelům. Například existují ložnice panovníka a jeho rodiny, dvorní soudy, trůnní sál, knihovna a mnoho dalších. Tato prostorná a majestátní místa vzbuzují představy o životě panovníků v minulosti.

Navíc můžete navštívit také hrobku, která se nachází v budově nedaleko hlavního paláce. Hrobka je místo pohřbu několika širvanských vladařů a jejich rodinných příslušníků. Jsou zde uloženy také ostatky panovníka, jeho manželky a dalších členů královské rodiny. Toto místo je zvláště respektováno a je jednou z nejdůležitějších historických památek v Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů je místem, které přináší návštěvníkům záblesk minulosti a umožňuje jim prozkoumat krásu a bohatství azerbajdžánské historie a kultury. Turisté, kteří navštíví tento palác, jsou fascinováni jeho architekturou, uměleckými díly a příběhy, které se s ním pojí.

Pokud plánujete dovolenou v Azerbajdžánu, návštěva Paláce Širvanshahů v Baku by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Tento majestátní palác vám poskytne zážitek z bohaté historie a kultury Azerbajdžánu a zanechá na vás trvalý dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


1. Kde se nachází Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku?
- Palác se nachází v historické části Baku v Azerbajdžánu.

2. Jaké jsou provozní hodiny Paláce Širvanshahů?
- Palác je otevřený denně od 10:00 do 18:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Azerbajdžán Paláce Širvanshahů?
- Vstupné do paláce se liší podle kategorie návštěvníků. Pro místní obyvatele je vstupné levnější než pro turisty.

4. Jakou architekturu můžeme očekávat v Azerbajdžán Paláci Širvanshahů?
- Palác je známý svým středověkým islámským styl, který kombinuje perský, turecký a orientální architektonický vliv.

5. Jaké jsou nejvýznamnější části Paláce Širvanshahů, které bychom neměli minout?
- Zajímavými částmi paláce jsou mausoleum Širvanshahů, Diwanchaneh (síň přijímání), Maqsud mausoleum, a Hamam (turecké lázně).

6. Lze si udělat prohlídku paláce s průvodcem?
- Ano, prohlídky paláce jsou dostupné s průvodcem, který vám poskytne podrobné informace a historický kontext.

7. Je třeba si prohlídku paláce předem rezervovat?
- Obecně není nutné si prohlídku rezervovat předem, ale během letní sezóny, kdy je návštěvnost vyšší, může být vhodné si rezervovat místo.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Azerbajdžán Paláce Širvanshahů?
- Prohlídka trvá obvykle asi 1-2 hodiny, ale doba závisí na zájmu návštěvníka a množství času, který věnuje každé části paláce.

9. Může se do paláce vejít s fotokamerou?
- Ano, fotografování je dovoleno, ale je třeba dodržovat určitá pravidla, jako například zákaz blesku.

10. Existuje nějaká zvláštní dress code pro návštěvu Azerbajdžán Paláce Širvanshahů?
- Neexistuje žádný přísný dress code, ale doporučuje se oblečení, které je vhodné pro návštěvu historického místa, a také vhodné obutí pro chůzi po kamenných podlahách.


Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku jsou známy svým pestrým počasím, které se může v průběhu roku dramaticky měnit. V létě je zde velmi horko a sucho, zatímco v zimě může být velmi chladno s občasnými sněhovými srážkami. Navzdory těmto extrémům jsou návštěvníci vítáni na celoroční návštěvu a objevování mnoha zajímavostí, jako je třeba Palác Širvanshahů.

Palác Širvanshahů se nachází v samotném srdci Baku a je jedním z nejznámějších a nejstarších stavebních komplexů v zemi. Vzhledem ke své historické hodnotě byl palác v roce 2000 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem.

Během letních měsíců, od května do září, je v Baku velmi horko a slunečno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35°C, což znamená, že návštěvníci jsou častokrát přinuceni nosit lehké a pohodlné oblečení, aby si udrželi své tělo v pohodě. Vzhledem k tomu, že Palác Širvanshahů se nachází na kamenné plošině, je však zde často o něco chladněji, takže návštěvníci by si měli vzít s sebou lehkou bundu nebo šál, aby se udrželi v teple.

V zimě, od prosince do března, kdy se v Azerbajdžánu konají lyžařské závody v horách Tufandag, může být v Baku velmi chladno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 2 až 10°C. V této době mohou být cesty kluzké a mokré, takže návštěvníci by měli nosit boty se silnou podrážkou, aby se jim dobře chodilo. Aby se návštěvníci udrželi v teple, je nutné nosit teplé kabáty, rukavice a čepice.

Vzhledem k tomu, že se v Paláci Širvanshahů nachází mnoho venkovních muzeí a expozic, navštěvníci by si měli zkontrolovat předpověď počasí a podle ní přizpůsobit své oblečení. V každém případě by ale návštěvníci měli mít na paměti, že Palác Širvanshahů je nejen kouzelnou památkou, ale také důležitou částí azerbajdžánské kultury a historie, kterou by návštěvníci měli respektovat a ctít.


Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů je jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Baku, hlavním městě Azerbajdžánu. Datovaný do 15. století, tento komplex je památníkem islámské architektury a významným symbolickým místem pro azerbajdžánskou kulturu.

Palác Širvanshahů byl původně postaven jako rezidence pro panovníky z dynastie Širvanshahů, kteří vládli části Azerbajdžánu v 15. a 16. století. Komplex se nachází v historickém centru Baku a zahrnuje mnoho paláců, mešit a hrobek.

Nejvýznamnější část paláce je tzv. Divan Khana nebo Trůnní síň, která sloužila jako místo konání audiencí a oficiálních ceremonií. Druhou nejvýznamnější částí paláce je mešita, z níž je výhled na zátoku a historické centrum Baku.

Dalšími významnými místnostmi paláce jsou hrobky panovníků, karavanseraj a knihovna. Chcete-li nahlédnout do každé z těchto místností, doporučuje se přijít v ranních hodinách, kdy není mnoho turistů.

Celý palác je postaven z cihel a zdoben různými prvky, jako jsou mozaiky, dřevěné stropy a mramorové sloupy. Díky těmto prvkům se jedná o skvost islámské architektury a turistickou atrakci, kterou by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Baku.

Za svou návštěvu si připravte minimálně 1-2 hodiny, abyste si mohli prohlédnout celý komplex a vychutnali si atmosféru tohoto významného památníku azerbajdžánské historie.

Ubytování je snadné najít v okolí paláce, můžete si vybrat z mnoha hotelů a hostelů v různých cenových relacích. Většina hotelů v Baku nabízí kromě ubytování i další služby, jako jsou snídaně, bazény a různé aktivity.

Palác Širvanshahů je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Baku, a je to jedna z nejobdivovanějších památek na islámskou architekturu v Azerbajdžánu. Jestliže plánujete návštěvu Baku, nezapomeňte si prohlédnout tento nádherný palác a ubytovat se v blízkosti, abyste mohli spatřit jeho krásu nejen během dne, ale i v noci.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země, která se může pyšnit překrásnými památkami a historickými budovami. Mezi nejvýznamnější patří palác Širvanshahů, který se nachází v hlavním městě Baku. Tato krásná budova, která je v současné době považována za kulturní dědictví UNESCO, přitahuje mnoho turistů a zaujímá klíčové místo v historii Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v letech 1420-1460 a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahs. V průběhu staletí byl několikrát rekonstruován, aby si zachoval svou krásu a kulturní dědictví. Dnes se zde nachází muzeum, které zahrnuje mnoho sbírek, jako jsou archeologické nálezy, historické předměty a umělecké díla.

Letenka do Azerbajdžánu je velmi snadno dostupná a můžete si tak zažít tuto historickou budovu na vlastní oči. Když budete procházet tímto palácem, budete mít možnost vidět krásné a detailně vytvořené okenní rámy, ukázky řemeslného umění a kamenické práce a nádherné reliéfy.

Interiér paláce je plný záhad a tajemství. Návštěvníci mohou vidět mnoho místností, jako jsou dvoupodlažní palácové pokoje a hudební místnosti, které jsou zdobené dekorativními průchody, malbami a sochami. Západní křídlo paláce obsahuje i hrobku vládnoucích rodin.

Jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších prvků paláce Širvanshahů je jeho vstupní brána, která je zdobena ornamenty a reliéfy. Tento úžasný vchod vás přivítá do svého světa řemeslných mistrů a nadchne každého návštěvníka krásou a zdobností.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Azerbajdžánu, je návštěva tohoto nádherného paláce nevyhnutelná. A s letenkou do Azerbajdžánu, můžete brzy začít prozkoumávat svět architektury, umění a historie, který představuje palác Širvanshahů.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky