Objevte lety za nejlepší ceny

Beliz Xunantunich

Dovolená Beliz Xunantunich


Beliz je krásná destinace pro ty, kteří hledají neuvěřitelné historické zážitky a zároveň si chtějí užít krásné přírody a relaxace. V oblasti Mayan Mountains se nachází starobylé město Xunantunich, které stojí za návštěvu v rámci dovolené v Belize.

Xunantunich je starobylé město Maya, které se nachází u řeky Mopan. Výstavba města se datuje do 7. století a trvala několik století. Město bylo opuštěno přibližně v 10. století, ale dnes zde najdeme spoustu dochovaných památek, které nás přenesou do historie Maya.

Xunantunich je jedním z největších a nejimpozantnějších Mayanských měst v Belize. Návštěvníci se mohou projít po ruinách Palacio, Temple of the Jaguar, Temple of the Sun a mnoha dalších. Celkově se zde nachází více než 25 archeologických nalezišť a návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné fresky, sochy a další umělecké skvosty.

Jedním z největších a nejzajímavějších zážitků v Xunantunich je výstup na Temple of the Sun. Tento chrám se nachází na vrcholu kopce a nabízí dech beroucí výhled na celé okolí a většinu nalezišť Xunantunich. Je potřeba být opatrní, protože stoupání je poměrně náročné, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Kromě historických památek nabízí Xunantunich i překrásnou přírodu. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru do okolí, kde najdou spoustu exotické flóry a fauny. Místo nabízí i možnosti kanoistiky a lovu ryb.

Beliz Xunantunich je skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají historii, přírodu a odpočinek. Město nabízí nádhernou kombinaci starověkých soch a úchvatných výhledů na přírodu, takže je to ideální místo pro každého, kdo hledá únik od každodenního shonu a stresu. Navštivte Xunantunich a přenesete se do krásné historie Mayanů.


Ubytování Beliz Xunantunich


Nestálým krokem se vydáváte na dovolenou do jednoho z nejkrásnějších koutů Belizy - archeologického místa Xunantunich. Toto místo je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších starověkých měst v Belize. Ať už jste milovníkem historie, dobrodružství nebo jen toužíte po prozkoumání nového místa, Xunantunich nabízí fascinující zážitky a zajímavosti.

Předtím než se ponoříme do fascinující historie Xunantunich, pojďme se podívat na ubytování v této oblasti. V blízkosti archeologického místa najdete několik možností, které vám umožní pohodlně se usadit a těšit se na vaši dovolenou.

Jedním z doporučovaných ubytování je Xunantunich Lodge, který se nachází přímo v srdci národního parku Xunantunich. Tento lodge nabízí krásné, prostorné pokoje s moderním vybavením a výhledem na okolní džungli. Vybavení zahrnuje klimatizaci, soukromou koupelnu a venkovní terasu, kde si můžete vychutnat ranní kávu s nádherným výhledem. Plus, můžete využívat různé aktivity a zážitky, jako jsou procházky po džungli, rafting a potápění.

Dalším příjemným ubytováním je vila Maya Guest House, která se nachází jen pár minut jízdy od archeologického místa. Tato vila nabízí útulné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na okolní krajinu. Hostům je také k dispozici společenská místnost, kde si můžete odpočinout a potkat další cestovatele. Kromě toho je zde také restaurace, která nabízí tradiční belizská jídla a další mezinárodní speciality.

Pro ty, kteří preferují něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, jsou tu také kempy poblíž Xunantunich. Kemp Cahal Pech Village Resort nabízí základní kempování s možností pronájmu stanu nebo spaní ve vlastním stanu. K dispozici jsou také sdílené sprchy a toalety. Kemp je dobře umístěný a nabízí dostatek venkovních aktivit, jako je pěší turistika a pozorování ptáků.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - Xunantunich je místo, které stojí za návštěvu. Archeologické naleziště nabízí ohromující pyramidy, rozlehlé náměstí a další historické artefakty. Uprostřed džungle si můžete prohlédnout například slavnou El Castillo, která je nejznámější pyramidou v celém Belize. Můžete si také projít oblast, navštívit muzeum a dozvědět se více o tajemné minulosti Xunantunich.

Navíc, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na Belizeanskou řeku a využít možnost ještě lepšího výhledu na svou cestu. Lodění po této řece vám umožní nejen vidět malebnou krajinu, ale také ochutnat adrenalin při projížďce peřejemi.

Závěrem se můžeme těšit na skvělou dovolenou v Xunantunich a na ubytování, které je v souladu s našimi potřebami. Ať už si vyberete luxusní lodge nebo základní kemp, nezapomeňte vychutnat si krásu tohoto historického místa a všechny dobrodružství, která Belize nabízí.


Počasí Beliz Xunantunich


Beliz je země v Kamerunském zálivu, která se pyšní nádhernými plážemi a exotickou přírodou. Město Xunantunich se nachází v blízkosti města San Ignacio a je domovem mnoha archeologických nalezišť, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Klima v Xunantunichu je tropické s vysokou vlhkostí, což znamená, že počasí je většinou teplé a vlhké. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 28°C a nejteplejší měsíce jsou květen a červenec. V tomto období se teplota může vyšplhat až na 32°C, takže je třeba být připraven na horké dny.

Naopak v prosinci a lednu jsou nejchladnější měsíce a teplota může klesnout na 20°C, což se zdá být stále poměrně teplé pro lidi z mnoha částí světa. V této době jsou v Xunantunichu často bouřky, takže se doporučuje připravit se na déšť a mít s sebou vhodné oblečení.

Přestože je v Xunantunichu celoročně vlhko, nejvíce srážek padá v období od května do října. Průměrná roční srážková úroveň je kolem 1800-2500 mm, což znamená, že jsou v této oblasti často záplavy a řeky se mohou rozvodnit.

Napriek tomu, že jsou v Xunantunichu během deštivého období běžné přívalové deště, srážky jsou hlavní důvod, proč je v této oblasti tak krásná a exotická příroda. Díky dešťům jsou zdejší zelené kopce pokryté bujnou vegetací a v okolí je spousta vodopádů, jezer a řek, které turisté mohou navštívit.

Celkově je počasí v Xunantunichu velmi příjemné a většinou vhodné pro turistiku a další aktivity, které jsou zde k dispozici. Však se doporučuje připravit se na horké dny, vysokou vlhkost a občasné bouřky, aby mohli turisté co nejvíce využít svého pobytu v tomto krásném městě.


Letenka Beliz Xunantunich


Pokud hledáte exotické dobrodružství, potom je Beliz a jeho archeologická lokalita Xunantunich skvělou volbou. Letenky do Belizu jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny, které se vám vynahradí nezapomenutelnou cestou.

Xunantunich se nachází v západní části Belizu, blízko hranic s Guatemalou. Jedná se o významnou archeologickou oblast, která je známa svými monumentálními stavbami s nádhernými dekorativními prvky. Xunantunich bylo za svého největšího rozkvětu jedno z nejvýznamnějších měst Maya v této oblasti.

Pěší výlet na Xunantunich nabízí neopakovatelný zážitek pro milovníky historie a kultury. Plánovaný den na Xunantunich můžete začít brzy ráno, což vám umožní vidět, jak se vynořuje hradba města z mlhy. Potom vystoupíte po kamenných schodech na hlavní pevnost, jejíž výška dosahuje až 40 metrů. Z této výšky budete mít krásný výhled na celý archeologický areál a okolní krajinu.

Kromě hlavní pevnosti najdete v Xunantunich řadu pyramíd a dalších významných staveb. Nejdůležitější z nich jsou Palacio, hala Balamku a rozhledna El Castillo. Palacio byl místem, kde se konaly významné ceremonie a kde žili významní lidé tohoto města, halou Balamku byl sídlem vládnoucí elity a rozhledna El Castillo byla nejvyšší budovou města.

Po návštěvě archeologického areálu můžete strávit zbytek dne v okolí a navštívit další zajímavá místa. Nedaleko Xunantunich najdete řadu cenot, což jsou hluboké přírodní jeskyně, kde můžete plavat a užívat si krásné vody.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a lehké oblečení. Jako turista byste si měli správně poradit s místními obyvateli a ctít jejich zvyklosti a tradice.

Letenky do Belizu jsou k dispozici celoročně a jsou velmi cenově dostupné. Při plánování vaší cesty do Belizu si nezapomeňte včas zajistit všechny potřebné dokumenty, jako jsou pasy a vízová povolení.

Celkově vzato, návštěva Xunantunich v Belizu je jedním z nejvýznamnějších zážitků, které můžete na svých cestách zažít. Myslete na to, abyste se řídili místními zvyklostmi a pak si můžete užívat krásy tohoto úchvatného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Xunantunich


1. Jak se dostat do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Beliz Xunantunich, je cestovat do města San Ignacio a odtud pokračovat do města Succotz, kde se nachází trajekt, který přejede přes řeku Mopan. Poté je třeba přejít kopec, aby se dostali k archeologickému nalezišti.

2. Jaké jsou otevírací hodiny archeologického naleziště Beliz Xunantunich?
Odpověď: Beliz Xunantunich je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Vstupné do Beliz Xunantunich se pohybuje kolem 20 USD za dospělou osobu. Pro děti a studenty se mohou vztahovat slevy.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Beliz Xunantunich?
Odpověď: Prohlídka Beliz Xunantunich obvykle trvá přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak moc chcete prozkoumat každou část naleziště.

5. Je možné si pronajmout průvodce v Beliz Xunantunich?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce v Beliz Xunantunich. Průvodci poskytují hlubší povědomí a informace o historii tohoto místa.

6. Je potřeba rezervovat si vstupenky do Beliz Xunantunich předem?
Odpověď: Obecně není nutné rezervovat si vstupenky předem, ale bude to záviset na sezóně a počtu návštěvníků. Pokud chcete mít jistotu, doporučuje se rezervace předem.

7. Jaké jsou hlavní atrakce v Beliz Xunantunich?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Beliz Xunantunich patří Velká palácová pyramida, Pohřebiště, Velké nádvoří a mnoho dalších menších struktur a oblastí k prozkoumání.

8. Co bych měl vzít s sebou při návštěvě Beliz Xunantunich?
Odpověď: Doporučuje se vzít s sebou pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, opalovací krém, vodu a fotoaparát pro zachycení úžasných výhledů.

9. Je možné se veřejnou dopravou dostat do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Ano, je možné se dostat veřejnou dopravou do města San Ignacio a odtud pokračovat taxíkem nebo místními autobusy do města Succotz.

10. Co dělat po návštěvě Beliz Xunantunich?
Odpověď: Po návštěvě Beliz Xunantunich můžete pokračovat v prozkoumávání okolní oblasti, jako například města San Ignacio nebo rezervace přírody Guanacaste. Můžete také vyzkoušet tradiční belizskou kuchyni v místních restauracích.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky