Objevte lety za nejlepší ceny

Benin Lake Nokoué

Dovolená Benin Lake Nokoué


Lake Nokoué - odpočinek v srdci Beninu

Pokud hledáte neobvyklé a exotické místo na dovolenou, Lake Nokoué v Beninu by mohlo být tou pravou volbou pro vás. Toto jezero se nachází v samém srdci této západoafrické země a přináší návštěvníkům nevšední zážitek z odpočinku v úplné idyle.

Lake Nokoué se tluče v srdci dalšího slavného beninského jezera, Lake Ahémé. Je asi 30 km dlouhé a 11 km široké a nachází se asi 20 km jižně od města Porto Novo. Turisté zde mohou najít mnoho krásných pláží a prostorných břehů, které nabízejí neomezené možnosti pro spousta vodní zábavy. Pro milovníky vodních sportů lze najít populární aktivity včetně windsurfingu nebo plachtění na obrovských jezerech.

Jelikož se nachází v samém srdci afrického kontinentu, má Lake Nokoué velmi příjemné klima v průběhu celého roku. Nejlepší období k návštěvě jsou však měsíce od listopadu do března, které jsou nejsuchší. Teploty zde bývají v letních měsících okolo 30°C, zatímco v zimních měsících okolo 25°C.

Pro turisty, kteří si přejí navštívit Lake Nokoué, existuje možnost využít mnoho různých ubytování podél pobřeží. Tyto hotely, penziony a resorty nabízejí luxusní pokoje s velkolepými výhledy na jezero a okolní krajinu. V široké škále cenových kategorií, si každý najde to své.

V blízkosti Lake Nokoué se nachází i mnoho zajímavých turistických atrakcí a historických památek. Zde si můžete prohlédnout historické muzeum v Abomey, které vám nabídne nahlédnutí do života dříve slavného království. K dalším místem patří město Ouidah, které nabízí návštěvníkům mnoho památek z koloniálního období Beninu.

Konečným závěrem je, že pokud plánujete návštěvu Beninu a chcete zažít něco trochu jiného než klasickou dovolenou, pak byste neměli vynechat Lake Nokoué. Nabízí Vám překrásnou přírodu a dokonalé podmínky pro aktivní relaxaci. Navštivte toto místo a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Beninu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Lake Nokoué


1. Jaký je původný název jezera Nokoué?
Odpověď: Jezero Nokoué nese své původní jméno podle stejnojmenného domorodého etnika v Beninu.

2. Jaká je rozloha jezera Nokoué?
Odpověď: Rozloha jezera Nokoué činí přibližně 1 600 km².

3. Kde se jezero Nokoué nachází?
Odpověď: Jezero Nokoué se nachází v jižní části Beninu, nedaleko hlavního města Cotonou.

4. Jakou roli má jezero Nokoué v ekonomice Beninu?
Odpověď: Jezero Nokoué hraje důležitou roli v ekonomice Beninu jako zdroj rybolovu, dopravy a zásobování četných měst a obcí.

5. Jaké druhy ryb se nacházejí v jezeře Nokoué?
Odpověď: V jezeře Nokoué se vyskytuje mnoho druhů ryb, včetně kaprovitých ryb, tilapie, sumcovitých ryb a mnoha dalších.

6. Jaké aktivity lze na jezeře Nokoué podnikat?
Odpověď: Na jezeře Nokoué lze podnikat různé aktivity, jako je rybaření, plavba lodí, turistika a pozorování ptáků.

7. Má jezero Nokoué nějaké ekologické výzvy?
Odpověď: Ano, jezero Nokoué čelí několika ekologickým výzvám, jako je znečištění vody, eroze břehů a nekontrolovaná těžba dřeva v okolních lesích.

8. Jaká města se nacházejí poblíž jezera Nokoué?
Odpověď: Mezi města poblíž jezera Nokoué patří Cotonou, Porto-Novo a Abomey-Calavi.

9. Je možné na jezeře Nokoué podnikat vodní sporty?
Odpověď: Ano, na jezeře Nokoué je možné provozovat vodní sporty, jako je windsurfing a kajakářství.

10. Má jezero Nokoué nějaké kulturní významy?
Odpověď: Ano, jezero Nokoué má velký kulturní význam pro místní obyvatelstvo v Beninu, zejména pro domorodá etnika, která jsou s jezerem úzce spjata.


Ubytování Benin Lake Nokoué


Benin Lake Nokoué se rozprostírá na ploše více než 3 000 km2 v západní Africe. Je to jedno z nejvýznamnějších míst v Beninu a centrum života pro mnoho rybářů a zemědělců, kteří žijí v okolních vesnicích a městech. Navíc je to důležité turistické místo, zejména pro milovníky přírody a vodních sportů.

Vzhledem k tomu, že stále více turistů odhaluje kouzlo Benin Lake Nokoué, roste i poptávka po kvalitním ubytování v tomto regionu. Naštěstí jsou k dispozici různé druhy ubytování, takže si můžete vybrat to nejvhodnější pro vás a váš komfort.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování u jezera je kempování. Můžete si pronajmout stan nebo použít vlastní, a pokud máte rádi dobrodružství a přirozené okolí, pak je to pro vás správná volba. Kromě toho jsou k dispozici také chatky se základním vybavením, které jsou ideální pro ty, kteří nechtějí kempovat, ale chtějí se skryt z dění.

Pro ty, kteří preferují luxusnější styl ubytování, jsou k dispozici hotely a vily v okolí jezera. Většina těchto hotelů nabízí jedinečný zážitek s krásnými výhledy na jezero a s možností organizování aktivit na vodě jako paddleboarding, plavání a rybaření. Některé hotely, jako například Hôtel du Lac, nabízejí i další vybavení jako venkovní bazén, restaurace a bar.

Kromě toho existují také módní villas a domy, které jsou často k dispozici k pronájmu krátkodobě. Tyto domy nabízí úžasný luxusní pobyt s prostornými ložnicemi, obývacími prostory a kuchyňským koutem. Více než to, normálně se nacházejí ve skvělých lokalitách přímo na břehu jezera s výhledem na krásnou krajinu.

Beninské jezero Nokoué je něco, co byste rozhodně neměli vynechat, pokud hledáte dobrodružství a odpočinek zároveň. Díky širokému výběru ubytování v této oblasti, se neobavujte, že byste neměli místo pro vybudování své dovolené svých snů. S překrásným územím, možností vodních sportů, rybolovu a tradiční africké zážitky, Beninské jezero Nokoué určitě stojí za návštěvu.


Letenka Benin Lake Nokoué


Benin je malá západoafrická země, která leží na pobřeží Guinejského zálivu. Mnoho turistů se vydává do této země, aby objevily její jedinečnou kulturu a krásné přírodní scenérie. Jedním z nejpopulárnějších míst, která stojí za návštěvu, je jezero Nokoué.

Letecká doprava do Beninu se uskutečňuje hlavně do mezinárodního letiště Cadjehoun, které se nachází v hlavním městě Cotonou. Zde máte možnost najít letenky od různých aerolinek včetně společnosti Ethiopian Airlines, který nabízí přímou letenku z Prahy do Addis Abeby a dále pak s přestupem do Cotonou.

Lake Nokoué je sladkovodní jezero, které se nachází asi 20 km severně od Cotonou. Jedná se o největší jezero v Beninu a vyznačuje se zvlněným terénem, okolí jezera je porostlé mangrovovými lesy. Okolo jezera se nacházejí rybářské vesnice s tradičním způsobem života a interakcí s přírodou.

Když přiletíte do Cotonou, můžete si pronajmout auto nebo motorku a vystavit se na výlet po zemi. Pro cestování po zemi však musí být turisté opatrní a dodržovat nezbytná opatření pro bezpečnost.

Nejlepší období pro návštěvu jezera Nokoué je v období od listopadu do února. Během těchto měsíců je klima mírné a sucho. V ostatních obdobích mohou být silné deště, což může způsobit problémy s přístupem k jezeru.

Navštivte jezero Nokoué a uvidíte, proč je toto místo tak oblíbené u turistů a zároveň tak důležité pro Benin a jeho obyvatele. Zdejší krajina a kultura nabízejí nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat dlouho do budoucna.


Počasí Benin Lake Nokoué


Benin Lake Nokoué je jedním z nejvýznamnějších jezer v západní Africe a zároveň i jedním z největších v Beninu. Je to sladkovodní jezero, které se nachází asi 20 km jihovýchodně od hlavního města Porto-Novo.

Počasí v této oblasti je poměrně horké a vlhké, jelikož se jedná o tropickou zónu. Teploty se pohybují mezi 26 až 32 stupni Celsia po celý rok. V období sucha může být teplota vysoká až 35 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou zde velmi významné a pravidelně se vyskytují během období dešťů, které probíhají v období od dubna do září. Průměrné srážky v této oblasti dosahují 1 300 milimetrů ročně. Během období sucha je srážková aktivita minimální.

Vzhledem k tomu, že se jezero Nokoué nachází v oblasti, kde se pravidelně vyskytují dešťové srážky, množství vody v jezeře se výrazně mění v závislosti na ročním období. V období dešťů může hladina jezera stoupat až o několik metrů. V období sucha se naopak hladina jezera snižuje až o několik metrů.

V této oblasti se vyskytuje mnoho různých druhů rostlin a zvířat, které jsou závislé na místním vlhkém klimatu. Mezi nejznámější druhy patří krokodýli, ptáci, ryby a různé druhy vodních rostlin.

Celkově lze tedy říci, že počasí v oblasti jezera Nokoué je pod vlivem sezónních dešťů a vlhkého tropického podnebí. Vlhké podnebí umožňuje rozvoj mnoha druhů rostlin a zvířat, ale také způsobuje vysokou srážkovou aktivitu během některých období, což může mít vliv na množství vody v jezeře.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky