Objevte lety za nejlepší ceny

Gruzie Tusheti National Park

Letenka Gruzie Tusheti National Park


Tusheti Národný park: Skvost medzi vrcholmi Gruzie

Gruzínska krajina je známa svojou bohatou históriou, očarujúcou kultúrou a prekrásnou prírodou. Jedným z najkrajších prírodných pokladov tejto krajiny je Tusheti Národný park. Svoje miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO si tento nádherný park získal svojou jedinečnou biodiverzitou a zachovaním tradičného tushetského životného štýlu.

Tusheti National Park sa nachádza v severnej časti Gruzínska, v horskom pásme veľkých Kaukazu. Je to jedno z najvýšej položených parkov v Európe, kde môžete nájsť zľadovce, alpínske lúky, hlboké kaňony a okúzlujúce horské rieky. Každý rok sem prichádzajú dobrodruhovia, horolezci a turisti, aby preskúmali túto pôsobivú prírodnú krajinu.

Park je domovom mnohých zaujímavých živočíchov, vrátane rôznych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Tusheti je známe aj svojimi bohatými pastvinami, ktoré poskytujú útočisko rôznym druhom hospodárskych zvierat, ako sú kravy a kone, ktoré sa tu pasú počas letného obdobia. Pozorovanie týchto zvierat v ich prirodzenom prostredí vás prenesie do minulosti a poskytne jedinečný pohľad na tradičný tushetský spôsob života.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy a dobrodružstvo, Tusheti ponúka množstvo možností. Môžete si vyskúšať horské turistiku cez národný park a objavovať jeho nádherné vodopády a rozprávkové vrcholy. Ak máte radi jazdu na koni, môžete sa zapojiť do tradičnej jazdy "Atisoba", pri ktorej jazdci súťažia v urazenej vzdialenosti na koňoch. To vám umožní spoznať túto odľahlú oblasť s miestnymi pastiermi a vychutnať si jedinečný pocit slobody.

Okrem úžasnej prírody a dobrodružstiev sa môžete tiež ponoriť do tushetskej kultúry a histórie. Mnoho dedín v Tusheti stále dodržiava tradičný spôsob života, a tak tu môžete vidieť dedinské večierky, počúvať miestnu ľudovú hudbu a ochutnávať tradičné gruzínske jedlá. Návšteva miestneho trhu vás prenesie do čias minulých a poskytne vám možnosť kúpiť si tradičné rukodielné výrobky a suveníry gruzínskej kultúry.

Aby ste sa mohli dostať do Tusheti Národného parku, budete musieť letieť do hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi, a odtiaľ absolvovať viac ako štvorhodinovú cestu autom alebo autobusom. Cesta je však jedným z najkrajších v Gruzínsku, pretože prechádza cez malebné horské dedinky a ponúka úchvatné výhľady na vyblednuté kopce a rozkvitajúce zelené doliny.

Tusheti Národný park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Jeho nádherná príroda, bohatá biodiverzita a fascinujúca kultúra robia z Tusheti jedno z najnádhernějších miest na svete. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od mestského života a objaviť krásy prírody, neváhajte si zaobstarať letenku do Gruzínska a objavte Tusheti National Park.


Počasí Gruzie Tusheti National Park


Gruzie je zemí s různorodým klimatem a přírodními krásami. Jednou z nejzajímavějších oblastí pro milovníky přírody a dobrodruhů je Národní park Tusheti.

Národní park Tusheti se nachází v severovýchodní Gruzii v hornaté oblasti pohoří Velký Kavkaz. Je to jedna z největších a nejmalebnějších ochranných oblastí v zemi. Park leží ve výšce mezi 1650 a 4493 metry nad mořem, což vytváří jedinečné klimatické podmínky.

Počasí v Tusheti je charakteristické svým drsným alpským klimatem. Letní období zde trvá jen krátce, od července do srpna. Během těchto měsíců teploty stoupají na příjemných 20-25 °C ve dne a klesají na 10-15 °C v noci. Slunce svítí téměř nepřetržitě, takže je dost času na prozkoumávání okolního terénu.

Na začátku podzimu se počasí začíná měnit. Teploty klesají a deště jsou častější. V říjnu a listopadu se teploty pohybují okolo 10 °C ve dne a 0-5 °C v noci. Vrcholky hor začínají být pokryty prvním sněhem, což dává krajině ještě větší kouzlo.

Zimní období v Tusheti bývá tuhé a chladné. Sníh pokrývá většinu oblasti a teploty klesají pod bod mrazu. Prosinec a leden jsou nejchladnějšími měsíci, kdy teploty mohou klesnout až k -10 °C ve dne a -20 °C v noci. To z Tusheti dělá populární destinaci pro zimní sporty, jako je turistika na sněžnicích nebo lyžování.

Jaro je časem probouzení přírody v Tusheti. Teploty stoupají, sníh taje a do oblasti se vrací zvířata. Duben a květen jsou nejdeštivějšími měsíci, kdy teploty dosahují 5-10 °C ve dne a 0-5 °C v noci.

Národní park Tusheti je známý svou rozmanitou přírodou a divokou krajinou. Je zde možné zahlédnout horské kozy, medvědy, vlky a další zvířata. Rostou zde také vzácné horské květiny a stromy.

Pokud plánujete návštěvu Tusheti National Park, je nejlepší periodou červenec a srpen, kdy teploty jsou příjemnější a slunce svítí nejvíce. V letních měsících je také možné se dostat do odlehlých horských vesnic, které jsou v zimě nedostupné.

Tusheti National Park je jedinečnou přírodní oázou s nádhernými scenériemi a zajímavým klimatem. Bez ohledu na roční období, které zvolíte pro návštěvu, budete mít možnost objevovat okouzlující a nedotčenou přírodu tohoto malebného regionu v Gruzii.


Ubytování Gruzie Tusheti National Park


Gruzie je známá svou nádhernou přírodou a horskými krajinami. Jedním z nejvíce fascinujících a malebných míst v zemi je národní park Tusheti. Tusheti se nachází v severovýchodní části Gruzie, v pohoří Velký Kavkaz, a nabízí neuvěřitelně jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Tusheti je jedním z nejodlehlejších regionů Gruzie a je známý svou divokou a nezkrotnou krásou. Tento národní park je domovem pro horské údolí s rozsáhlými travnatými pláními, hlubokými soutěskami, horskými vrcholky a řekami tekoucími divokými kaňony. Tusheti je také proslulý svými středověkými vesnicemi s tradičními kamennými věžemi, které jsou součástí kulturního dědictví Gruzie.

Během svého pobytu v Tusheti si můžete užít různé aktivity a zážitky. Jednou z nejoblíbenějších je pěší turistika, která vás provede zasněženými horami, rozkvetlými pastvinami a malebnými vesnicemi. Existuje mnoho túr a stezek, které vedou přes národní park, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Jednotlivé trasy nabízejí úchvatné výhledy na horské vrcholky, ledovcová jezera a divoké řeky.

Další populární aktivitou v Tusheti je jízda na koni. Místní obyvatelé se specializují na chov koní, tzv. "Tushetianechorses". Jejich koně jsou známé svou odolností a přizpůsobivostí těžkým horským podmínkám. Jízda na koni vám umožní prozkoumat národní park rychleji a výbušněji.

Pro milovníky historie a kultury je návštěva tradičních vesnic v Tusheti skvělým zážitkem. Zde můžete vidět kamenné věže, které byly postavené jako obranné stavby v minulosti a jsou symbolem regionu. Místní lidé jsou známí svou přívětivostí a pohostinností, a tak se můžete těšit na tradiční jídlo, jako je chinkali (plněné kapsy těsta) a kachapuri (tradiční sýrový chléb).

Když přijedete do Tusheti, můžete si také pronajmout tradiční horský dům nebo chalupu, které jsou obvykle postavené z kamene a dřeva. Tyto ubytování vám umožní zažít autentický život v horské vesnici Gruzie. Mnoho z těchto domů nabízí také úchvatný výhled na okolní hory a scenérie.

V Tusheti nenajdete mnoho luxusních hotelů nebo moderního vybavení, ale právě to dělá toto místo tak unikátním a fascinujícím. Pobyt v Tusheti je skutečným útěkem od moderního světa a umožňuje vám zažít přírodu v její nejčistší formě.

Pokud jste dobrodružník a hledáte nový a neuvěřitelný zážitek, národní park Tusheti v Gruzii je perfektní destinací pro vás. Tato divoká a malebná krajina nabízí nejen nádherné výhledy, ale také bohatou historii a kulturu. Přijďte a objevte kouzlo Tusheti National Park a nechte se unést tajemnou krásou tohoto jedinečného místa.


Dovolená Gruzie Tusheti National Park


Gruzie je země plná krásných přírodních scenérií, ale pokud hledáte opravdu unikátní zážitek, nechejte se inspirovat dovolenou v Tusheti National Park. Tento Národní park, který se nachází na východě Gruzie, je domovem pro starobylé horské vesnice, prastaré kostely a kláštery, krásné jezera a okouzlující horské prostředí.

Tusheti je horský region, kde se nachází nejvyšší hory Gruzie – Devdoraki a Sameba. Tyto hory tvoří dech beroucí scenérie na západ od Tusheti, což vytváří krásnou horolezeckou trasy pro ty, kteří chtějí provést horskou turistiku. Tyto trasy se rovnají těm nejlepším v Alpách.

Chcete-li se dostat k parku Tusheti, musíte překonat překážku horského průsmyku, takže pro cestu na jih, kde se nachází oblast, se musí použít speciální terénní vozidlo. Ačkoli to může být výzva, cesta sama o sobě stojí za to. Překonání horského průsmyku dává neuvěřitelné emoce a zážitky.

Jakmile dorazíte do parku, budete okouzleni typickými kamennými domy a starobylé kostely. Tyto staré budovy byly postaveny z kamenů, které se vzaly z okolních hor, takže místo má jedinečný rustikální vzhled a cítí se zde rustikální atmosféra. V oblasti je mnoho aktivit, které můžete dělat, včetně pěší turistiky, jízdy na koních, rybaření a koupání v jednom z mnoha jezer.

Co se týče ubytování, v parku je mnoho možností pro spaní. Pokud hledáte luxusní hotel nebo motel, asi zde nenajdete nic takového. Avšak, pokud vás zajímá zážitek z pravé gruzínské kultury, můžete si pronajmout pokoj v rodinném domě v jedné z vesnic.

Jídlo, které se zde podává, je neuvěřitelné. Chutné salámy z místních kozích a ovčích sýrů a místní pokrmy s ostrými chilli, sladkou kukuřičnou polévkou a chlebem, se také podává sklenka rumu či dalších místních alkoholických nápojů.

Do parku Tusheti je nejlepší jet během letních měsíců, kdy jsou cesty pro vozidla otevřeny. V zimě je tato oblast těžko dostupná, a tak je lepší ji navštívit jindy. V jakoukoli roční dobu však zdejší krajina nabízí nezapomenutelné a úchvatné zážitky.

Celkově lze říci, že návštěva parku Tusheti bude jedním z vrcholů vaší dovolené. Objevování krás tohoto unikátního místa je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat pravou krásu Gruzie a získat nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tusheti National Park


Dotazy:

1. Jak se dostat do Národního parku Tusheti v Gruzii?
2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Národním parku Tusheti?
3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Tusheti?
4. Je bezpečné cestovat do Národního parku Tusheti v Gruzii?
5. Kde mohu najít ubytování v Národním parku Tusheti?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Tusheti je autem nebo terénním vozem. Existují také autobusové spoje z Akhaltsikhe, Tbilisi a Telavi do Dedoplistsqaro a Kvemo Alvani, kde můžete najmout soukromý vůz.
2. Mezi nejlepší aktivity v Národním parku Tusheti patří turistika, trekking, horská kola, jízda na koni, rybaření a fotografie.
3. Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Tusheti je od června do září. V té době je počasí příjemné a dostupnost cest nejlepší.
4. Cestování do Národního parku Tusheti je obecně bezpečné, ale doporučuje se využití služeb místních průvodců, zejména při trekkingu a horském cyklistice.
5. V Národním parku Tusheti existuje několik možností ubytování, včetně horských chat a penzionů. Doporučuje se však rezervovat si ubytování předem, protože v sezoně bývá v oblasti velký zájem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky