Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Fernando de Noronha

Dovolená Brazílie Fernando de Noronha


Brazílie nabízí návštěvníkům mnoho krásných destinací, ale Fernando de Noronha je určitě jednou z nejchytřejších. Toto malé souostroví leží v Atlantickém oceánu, asi sto kilometrů od pobřeží Brazílie, a je známé svou krásnou přírodou a plážemi.

Fernando de Noronha se skládá z 21 ostrovů a ostrůvků, ale pouze z několika z nich lze přistupovat. Přestože ostrovy jsou součástí Brazílie, mají omezený počet návštěvníků a žádné hotely. To znamená, že si musíte zajistit ubytování před cestou. Všimněte si, že turisté mohou být na ostrově pouze po dobu 10 dnů.

Většina turistů si pronajme malý dům nebo apartmán během své návštěvy. Pokoje a ubytování jsou často rezervovány dlouho dopředu a ceny jsou poměrně vysoké. Nicméně, cena stojí za to, protože ostrovy nabízejí jedinečnou přírodu a ohromující krajiny.

Jednou z nejzajímavějších aktivit v Fernando de Noronha je potápění. Vody kolem ostrovů jsou čisté a průzračné a nabízí mnoho druhů ryb a korálů, které nelze nalézt v jiných částech světa. Turisté mohou pronajmout vybavení a pokračovat k překrásnému podvodnímu světu.

Fernando de Noronha má také několik krásných pláží, které jsou ideální pro slunění, plavání a surfování. Jednou z nejkrásnějších pláží je Praia do Sancho, která je oceněna jako nejlepší pláž Brazílie a jedna z nejkrásnějších pláží světa.

Kromě aktivit spojených s vodou je Fernando de Noronha také ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat a vidět nádhernou floru a faunu ostrovů. Existuje několik turistických stezek, které návštěvníci mohou absolvovat a vidět jedinečné druhy rostlin a zvířat.

Fernando de Noronha je jedinečnou a ohromující destinací, kterou každý návštěvník Brazílie by měl zahrnout do své cesty. S jedinečnou přírodou a ohromujícími plážemi je toto malé souostroví určitě jedním z nejkrásnějších míst na světě.


Ubytování Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je souostroví a národní park, který se nachází v Atlantském oceánu asi 354 km od brazilského města Recife. Toto místo se stalo pozoruhodným turistickým cílem díky nádherné přírodě, čistému moři a rozmanité fauně. Ubytování zde je však omezené a náročné.

Na ostrově je omezený počet ubytování, zejména vysoká sezóna od prosince do března, takže je velmi důležité si rezervovat ubytování dopředu. Ceny se pohybují od střední až po vyšší třídu, takže je třeba být připraven vynaložit větší částku peněz na nocleh.

K dispozici jsou různé typy ubytování, od luxusních resortů a hotelů až po penziony a hostely. Nejdražší ubytování lze nalézt na hlavním ostrově Fernando de Noronha, kde najdete nejluxusnější hotely a resorty, jako je například pětihvězdičkový hotel Pousada Maravilha nebo kouzelný hotel Pousada Teju-Açu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální hostely a penziony. Pousada Solar dos Ventos a Pousada do Vale jsou dobré volby pro ty, kteří hledají útulné a cenově dostupné ubytování. Těm, kteří hledají něco mezi, mohou vyhovovat ubytování jako Pousada Fortaleza nebo Pousada Zé Maria, které nabízejí jak luxusní, tak i rozpočtové ubytování.

Většina ubytování na Fernando de Noronha je vlastněna Brazílií, takže to znamená, že cena za ubytování zahrnuje i národní parkový poplatek. Například při pobytu v Pousada Maravilha platíte za každou noc 2500 BRL (cca 38 000 Kč), což zahrnuje i národní parkový poplatek. To znamená, že pokud si vyzvednete balíček pobytu na pět nocí, zaplatíte celkem 12 500 BRL (cca 190 000 Kč).

Celkově je ubytování na Fernando de Noronha drahé, ale také unikátní. Pobyt zde vám poskytne jedinečnou příležitost prozkoumat nádhernou přírodu, moře a zvířectvo, které jsou zde chráněny. Bez ohledu na to, jak velký nebo malý váš rozpočet je, je třeba si předem rezervovat ubytování, abyste si užili svého pobytu na tomto nádherném ostrově.


Počasí Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrov, nacházející se na východním pobřeží Brazílie, který nabízí nádherné a velmi neobvyklé počasí. Zeměpisná poloha ostrova se nachází v Atlantickém oceánu, což znamená, že počasí zde vykazuje určité specifické rysy.

Fernando de Noronha se nachází v oblasti, kde se setkávají studené a teplé mořské proudy. Z tohoto důvodu je zde poměrně nestabilní a nevyzpytatelné počasí. Většinu roku zde panuje teplé a vlhké klima, což je způsobeno teplými a vlhkými větry, které foukají z Afriky.

Jen málokdy se zde vyskytuje dešťová sezóna a to bývá zpravidla během letních měsíců - od listopadu do února. Během této doby mohou být deště velmi silné a trvat několik dní za sebou. Nicméně ani během dešťové sezóny zde není počasí úplně předvídatelné, a tak se můžete setkat s slunečným dnem i během deště.

Zatímco v zimních měsících jsou teploty na ostrově srovnatelné s těmi na pevninské části Brazílie, během letních měsíců se mohou teploty vyšplhat až k 30 stupňům Celsia. Noci bývají chladné a vlhké, takže se doporučuje vhodné oblečení.

Kromě nepředvídatelného počasí si musíte však dát pozor i na silné slunce. Ostrov se nachází poměrně blízko rovníku, a tak slunce zde pálí velmi silně. Častým jevem jsou také sluneční úžehy, zejména u turistů, kteří si neuvědomují sílu slunce a příliš se nepřipraví.

Celkově se tedy můžeme setkat s poměrně neobvyklým a překvapivým počasím na ostrově Fernando de Noronha. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme si pro tento účel najít podrobné informace o aktuálních podmínkách a připravit se vhodným způsobem na všechny eventuální překvapení, která počasí může přinést.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi o ostrově Fernando de Noronha v Brazílii:

1. Jak se dostat na ostrov Fernando de Noronha?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Fernando de Noronha, je letadlem z Recife nebo Natal. Existují denní lety a let trvá zhruba jednu hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Fernando de Noronha?

Mezi nejlepší pláže na ostrově Fernando de Noronha patří Praia do Sancho, Praia da Conceição, Praia do Cacimba do Padre, Praia do Leão a Baía dos Porcos.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Fernando de Noronha?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Fernando de Noronha je během suchého období, které trvá od srpna do prosince. Teploty jsou mírné a řídké srážky.

4. Jaký je rozpočet na návštěvu ostrova Fernando de Noronha?

Návštěva ostrova Fernando de Noronha může být celkově drahá, protože je třeba zaplatit vstupní poplatky a ceny ubytování a jídla jsou poměrně vysoké. Rozpočet závisí na délce pobytu a preferencích.

5. Jak se dostat na pláž Praia do Sancho?

Pláž Praia do Sancho můžete dosáhnout buď pěšky přes skalní útesy nebo trajektem z přístavu Sueste.

6. Je nutné rezervovat ubytování předem?

Ano, doporučuje se rezervovat ubytování předem, jelikož nabídka pobytových míst na ostrově Fernando de Noronha není příliš velká.

7. Jaké aktivity jsou k dispozici na ostrově Fernando de Noronha?

Mezi populární aktivity na ostrově Fernando de Noronha patří potápění, šnorchlování, surfování, turistika a pozorování ptáků. Je zde také možnost návštěvy chráněných přírodních rezervací.

8. Kolik stojí vstup na ostrov Fernando de Noronha?

Cena vstupného na ostrov Fernando de Noronha se liší v závislosti na délce pobytu a sezóně. Na rok 2021 byla cena asi 79 reals na den.


Letenka Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha – Pravý ráj na zemi

Pokud hledáte jedno z nejkrásnějších míst na planetě, pak byste neměli přehlédnout Fernando de Noronhu. Tento malý souostroví, ležící v Atlantském oceánu, je skutečným rájem pro milovníky přírody a oceánu. A ať už se zajímáte o šnorchlování, potápění nebo jednoduše jen relaxaci na nedotčených plážích, Fernando de Noronha je perfektní destination pro váš další dovolený.

Ale jak se tam dostat? Letenky do Brazílie, konkrétně na letiště São Paulo nebo Rio de Janeiro, jsou snadno dostupné z celého světa. Z těchto měst pak můžete pokračovat na Fernando de Noronha. Existuje několik možností, jak se na souostroví dostat, včetně letů z Ria nebo São Paula. Let z Rio de Janeiro trvá přibližně 1,5 hodiny, zatímco z São Paula jste na ostrově za zhruba 2 hodiny.

Velká výhoda cesty na Fernando de Noronha je, že je to chráněná oblast, takže počet návštěvníků je omezen. To znamená, že pokud se rozhodnete prozkoumat toto zázračné místo, nebudete se potýkat s přeplněnými plážemi nebo dušným turistickým ruchem. Místo má jenom 500 lůžek, takže relativně malý počet lidí může zažít nádhernou přírodu tohoto ostrova.

Fernando de Noronha je proslulý svými nádhernými plážemi a úchvatnou tropickou přírodou. Vydejte se na pláže jako je Praia do Boldro, Praia de Sancho nebo Praia do Leão a okouzlit vás neskutečně jemným pískem, průzračnou modrou vodou a úchvatnými skalisky. Návštěvníci mohou plavat, šnorchlovat nebo potápět se v korálových útesech, které obklopují ostrov. Potápěči se zde setkají s bohatou podmořskou faunou, včetně želv, rejnoků a různých druhů ryb.

Na ostrově se nachází i chráněný národní park, kde můžete sledovat mnoho druhů ptáků a zvířat, jako jsou tukanové, ať už bílí nebo zelení. Všimnete si také delfínů a rejnoků, kteří občas plavou při břehu. Fernando de Noronha je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování želv, které sem každoročně migrují za účelem snůšky vajec.

Když jde o ubytování, na ostrově najdete několik možností. Existují luxusní rezorty, které nabízejí prvotřídní pohodlí a vybavení, stejně jako menší rodinné hotely a penziony. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, můžete se těšit na skvělé služby a zážitek z pobytu v přírodě.

Fernando de Noronha je opravdu jedinečné místo, které obklopuje dech beroucí krása a biodiverzita. Při návštěvě tohoto mimořádného souostroví zažijete nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, krásy a relaxace.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky