Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Fortaleza

Dovolená Brazílie Fortaleza


Fortaleza je příjemné a roztomilé město nacházející se na severovýchodě Brazílie. Je to hlavní město státu Ceará a díky svému exotickému charakteru a pestrým kulturním a historickým pamětihodnostem si zaslouží návštěvu.

Co vidět a dělat v Fortaleze:

Praia do Futuro: Tato pláž je oblíbená pro vodu a čistý písek. Také je plná barů a restaurací, které nabízí čerstvé ryby a mořské plody.

Mercado Central: Trh nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou ručně vyráběné suvenýry a různé druhy ovoce. Využijte příležitosti a ochutnejte typické jídlo regionu.

Praia de Iracema: Tento plážový úsek je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů. Kromě možnosti koupat se a opalovat si zde najdete i mnoho barů a klubů.

Fortaleza známá také jako „královna severu“ nabízí i množství kulturních a architektonických památek. Mezi nejznámější patří katedrála Metropolitana, muzeum Jose de Alencar, kamenná pevnost Forte Nossa Senhora da Assunção a mnoho dalších.

Kdy navštívit Fortalezu:

Fortaleza je skvělým místem k navštívení po celý rok. Pokud hledáte klidnější dovolenou, vyvarujete se období od ledna do března, kdy je zde nejvíce turistů. Nejvhodnější období na návštěvu jsou období , kdy se zde konají podniky spojené s oslavou Mariánského svátku, či během brazilského nového roku.

Doprava:

Fortaleza disponuje mezinárodním letištěm Pinto Martins. Z letiště vede několik linek taxislužby, která Vás přiveze do centra města. Také můžete použít hromadnou dopravu, pro použití tramvají, autobusů či vlaků.

Fortaleza je naprosto nádherné místo k návštěvě pro lidi, kteří chtějí zažít exotické prostředí, ochutnat místní jídla a získat pohled na brazilskou kulturu. Rozmanitost nabízí dostatek příležitostí k prozkoumání a zážitku.


Počasí Brazílie Fortaleza


Fortaleza, jako jedno z největších měst v Brazílii, má specifické počasí, které ho odlišuje od ostatních regionů této země. Nachází se na severovýchodě Brazílie, poblíž rovníku, a jako takový, má tropické podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku.

Teploty v Fortaleze zůstávají téměř po celý rok velmi vysoké, s průměrnými teplotami kolem 30°C. Nejnižší teploty se nachází v období "zimy" a dosahují přibližně 23°C. Během "letní" sezóny mají teploty tendenci stoupat až k 35°C, a to zejména v měsících leden a únor. Vlivem blízkosti Atlantského oceánu však město zažívá mírné oceánské větry a relativně příjemnější teploty ve srovnání s vnitrozemím Brazílie.

Dalším významným rysem počasí ve Fortaleze je vysoká vlhkost vzduchu. V průměru se pohybuje kolem 80 %, ale v některých měsících může překročit i 90 %. Tato vlhkost je způsobena blízkostí oceánu a pravidelnými dešťovými srážkami.

Právě srážky jsou dalším důležitým aspektem počasí ve Fortaleze. Město má dvě hlavní období srážek - deštivé a suché. Deštivé období trvá od února do května, kdy dochází k vydatným dešťovým srážkám. Tato období jsou způsobená přílivem vlhkého vzduchu ze Středního Atlantiku. Naopak sušší období trvá od června do ledna. I přes to, že se jedná o suché období, srážky jsou přítomné, ale jsou méně intenzivní.

Tyto srážky mají významný vliv na flóru a faunu regionu, které jsou bohaté a rozmanité. Díky vlhkému počasí a teplotám existují v okolí Fortalezy rozsáhlé mokřady, mangrovové bažiny a tropické deštné lesy.

Vzhledem k přílivu turistů každý rok a atraktivitě pobřeží, Fortaleza je velmi oblíbenou turistickou destinací. Turisté využívají slunečného a teplého počasí k prozkoumání krásné pláže, stejně jako ke koupání a potápění v azurově modré vodě Atlantiku. Místní i návštěvníci si také užívají teplého počasí při procházkách po místním trhu, kde mohou ochutnat místní speciality a nakoupit suvenýry.

Fortaleza sice počasím mnohdy vybočuje z typických představ o tom, jaké počasí v Brazílii panuje, ale právě toto specifické klima dělá z města jedinečné místo, které stojí za návštěvu.


Ubytování Brazílie Fortaleza


Pokud plánujete navštívit Brazílii a hledáte zajímavé místo k ubytování, Fortaleza by mohla být vynikající volbou. Tato město se nachází na východním pobřeží země a nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu a fascinující historii. Fortaleza je jedno z nejvýznamnějších turistických center v Brazílii, a proto je zde obrovská nabídka ubytování pro každého cestovatele.

Pokud hledáte luxusní ubytování, existuje několik pětihvězdičkových hotelů v Fortaleze. Tyto hotely nabízejí skvělý servis, elegantně zařízené pokoje a mnoho vybaveností, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace s vynikajícími pokrmy a další. Některé z nejluxusnějších ubytovacích zařízení se nachází přímo u pláže, takže si můžete užívat úchvatný výhled na oceán přímo z vašeho balkonu.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, Fortaleza také nabízí mnoho cenově dostupných možností ubytování, například hostely a malé rodinné hotely. Tyto zařízení jsou často levnější, ale přesto vám poskytnou pohodlné a čisté prostředí k odpočinku po celodenním objevování okolí. Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat další cestovatele a zažít společenskou atmosféru.

Fortaleza je známá svou nádhernou pláží Beira Mar, která je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Na promenádě najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní speciality a nakoupit suvenýry. Mnoho hotelů je situováno na samotné promenádě nebo v její blízkosti, což umožňuje snadný přístup k pláži a možnost procházek podél moře.

Fortaleza také nabízí bohatou kulturní scénu s mnoha muzei, galeriemi a historickými památkami. Pokud máte zájem o historii a kulturu, můžete si vybrat ubytování blízko historického centra, kde se nacházejí mnohé historické budovy a památky.

Kromě toho, každý v roce v Fortaleze probíhá slavný karneval, který láká návštěvníky z celého světa. Během této doby může být ubytování dražší a těžší k sehnání, proto je dobré rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem.

Pokud tedy plánujete navštívit Brazílii a hledáte zajímavé místo k ubytování, Fortaleza je skvělou volbou. Bez ohledu na váš rozpočet a preference najdete zde širokou škálu ubytovacích možností, které vám umožní prozkoumat vše, co toto nádherné město a jeho okolí nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fortaleza


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Fortalezy?

Nejlepší doba na návštěvu Fortalezy je od prosince do února, kdy je tamní podnebí slunečné a teplé. Mějte však na paměti, že v těchto měsících je také nejvíce turistů.

2. Kde se nachází Fortaleza?

Fortaleza se nachází na severovýchodě Brazílie, při pobřeží Atlantského oceánu. Je hlavním městem státu Ceará.

3. Jaké jsou nejznámější atrakce ve Fortaleze?

Mezi nejznámější atrakce ve Fortaleze patří pláž Iracema, pláž Futuro, beletrie Pirata, Akvárium ve Fortaleze, trh Dragão do Mar, katedrála Metropolitní, pláž Mucuripe a Městská zahrada ve Fortaleze.

4. Jaká je místní kuchyně ve Fortaleze?

Místní kuchyně ve Fortaleze je ovlivněná rodící se severovýchodní tradicí Brazílie. Mezi typická jídla patří moqueca (rybí pokrm s kokosovým mlékem), acarajé (fazoleový placka s krevetami) a tapioca (palačinky z maniokové mouky plněné různými náplněmi).

5. Jaké jsou možnosti dopravy ve Fortaleze?

Ve Fortaleze je k dispozici veřejná doprava v podobě autobusů a taxislužby. Město má také mezinárodní letiště, které spojuje Fortalezu s dalšími velkými brazilskými městy a destinačními místy.

6. Jaké jsou nejbližší pláže k Fortaleze?

Nejbližší pláže k Fortaleze jsou pláže Iracema, Meireles a Mucuripe. Tyto pláže jsou oblíbené mezi turisty a nabízejí krásný písek a možnosti pro vodní sporty.

7. Jak je to s bezpečností ve Fortaleze?

Jakékoli město má svoji míru bezpečnostního rizika. Doporučuje se, abyste během pobytu ve Fortaleze dodržovali základní bezpečnostní opatření, jako je ponechání cenností v hotelovém trezoru, sledování svého majetku a vyhýbání se nebezpečným oblastem v noci.

8. Mluví se ve Fortaleze anglicky?

Základy angličtiny jsou známy v některých turisticky orientovaných oblastech, jako jsou hotely a restaurace. Nicméně, obecně je znalost angličtiny mezi místními obyvateli omezená. Mít základní znalost portugalštiny vám pomůže při komunikaci.


Letenka Brazílie Fortaleza


Letenka do Brazílie, konkrétně do Fortalezy, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají exotickou a plážovou dovolenou. Fortaleza je hlavním městem brazilského státu Ceará a leží na pobřeží Atlantského oceánu.

Letiště Pinto Martins International Airport se nachází přímo v Fortaleze a je vzdálené pouhých 10 km od města. Fortaleza má celkově velmi dobré spojení s dalšími městy v Brazílii i s městy v okolních zemích, jako je například Argentina.

Když dorazíte do Fortalezy, budete nadšeni z množství pláží a aktivit, které tady najdete. Můžete si užít odpočinku na bílých písečných plážích, navštívit různé bary a restaurace a ochutnat místní speciality, jako je například moqueca, bazilový koktejl nebo místní ovoce. Dále můžete zkusit některou z vodních aktivit, jako jsou surfování, kitesurfing, potápění, rybaření či průzkum místních korálových útesů.

Fortaleza má také velmi živou noční scénu. Můžete si vybrat mezi několika nočními kluby s DJi až do rána, barům se živou hudbou a dalším mírnějším zábavám, jako jsou divadelní představení nebo koncerty.

Kromě pláží a zábavy má Fortaleza také mnoho kulturních aktivit. Můžete navštívit místní muzea a galerie, nebo se vypravit na prohlídku historických památek, jako je například starý hrad s nádherným výhledem na město.

Když si zakoupíte letenku do Fortalezy, můžete očekávat opravdu exotickou dovolenou. Místní lidé jsou velmi přátelští a rádi vám pomohou s jakoukoli otázkou nebo tipem na aktivitu. Fortaleza je velmi bezpečné město, ale jako vždy je v turistických místech dobré být obezřetní a dávat pozor na své cennosti.

Zkrátka, letenka do Brazílie, přesněji do Fortalezy, je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít exotickou dovolenou plnou pláží, památek, místní kultury a zábavy. Můžete si zvolit různé druhy ubytování, od luxusních hotelů až po hostely. Ať už přiletíte dopoledne nebo večer, na vás čeká bouřlivá dovolená, kterou jistě nezapomenete.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky