Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Měli Lošinj

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Měli Lošinj


1. Jak se dostat na Lošinj?
Na Lošinj se nejlépe dostanete letadlem do letiště v Rijece nebo Pule a poté přívozem, autobusem nebo autem (přes silniční most Krk).

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Lošinj?
Nejlepší doba na návštěvu Lošinj je v létě (červenec a srpen), kdy jsou teploty okolo 30°C a moře je teplé. Avšak cena ubytování může být vyšší a pláže plné turistů. V jarním a podzimním období je zde klidnější a levnější, ale teploty jsou nižší.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Lošinj?
Nejlepší pláže na Lošinj jsou pláž Valdarke, pláž Čikat, pláž Veli Žal a pláž Sunčana Uvala.

4. Co vidět na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho turistických atrakcí, například muzeum Apoksiomena, středověké město Mali Lošinj, Zlatni rt (zlatořitný mys), nebo mnoho překrásných přírodních scenérií.

5. Kde se dá najíst na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční chorvatská jídla, ryby a mořské plody. Doporučujeme návštěvu restaurace Lošinjskih kavkara nebo konobu Bora Bar.

6. Jaká je tam cena ubytování?
Ceny ubytování se liší podle toho, v jaké oblasti na Lošinj se chcete ubytovat, v jakém termínu a jak velký a vybavený apartmán či hotel si vyberete. Cena za noc se pohybuje od 300 do 2000 Kč.

7. Má Lošinj mnoho turistů?
V letních měsících může být na Lošinj velmi rušno, ale během jarního a podzimního období je místo klidnější a ideální pro relaxaci a odpočinek od každodennosti.

8. Kde si půjčit auto nebo kolo na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho míst, kde si můžete půjčit auto nebo kolo. Doporučujeme výpůjčky Autosport, Autoturist nebo Rent-a-bike Lošinj.

9. Jak je to s platbou v eurech na Lošinj?
Většina míst na Lošinj přijímá platby v eurech, avšak pro ty, kteří chtějí platit v korunách, jsou k dispozici bankomaty a směnárny.

10. Kde se dá zaparkovat na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho parkovišť, kde si můžete zaparkovat své auto. Cena se pohybuje od 10 do 40 Kč za hodinu. Doporučujeme parkoviště u pláže Čikat nebo v centru města Mali Lošinj.


Počasí Chorvatsko Měli Lošinj


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, úchvatnými útesy a malebnými ostrovy. Jedním z nich je ostrov Lošinj, který nabízí bohatou přírodní krásu a mírné středomořské podnebí. Pojďme se podívat blíže na počasí v této oblíbené chorvatské destinaci.

Ostrov Lošinj se nachází na severu Jadranu, nedaleko od pobřeží Istrijského poloostrova. Díky své geografické poloze je ostrov obklopen teplým mořem, což ovlivňuje jeho klimatické podmínky. Celkově panuje na ostrově mírné středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou obvykle nejteplejší na ostrově Lošinj. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C, ale mohou dosáhnout i vyšších hodnot. Moře je příjemné a teplota vody se pohybuje kolem 23-25 °C, což přímo vybízí k osvěžení a relaxaci na plážích.

Podzim na ostrově přináší mírnější teploty, ale stále je možné zažít příjemné slunečné dny. Průměrné teploty klesají na 15-20 °C a voda postupně chladne. Podzimní období je také charakteristické tím, že je méně turistů, což znamená, že si můžete v klidu užívat procházky po ostrově a objevovat jeho krásy.

Zima na ostrově Lošinj je mírná a příjemná, i když teploty mohou občas klesnout na 5-10 °C. Vítr z oblasti Alp může způsobovat chladnější dny, ale většina dnů je slunečných a příjemných. Možností pro aktivity, jako je procházka v přírodě nebo navštívení místních historických památek, je také dostatek.

Jaro na ostrově Lošinj je obvykle velmi pěkné a sluneční. Teploty postupně stoupají a průměrné hodnoty se pohybují kolem 15-20 °C. Voda se postupně otepluje, což značí začátek plavání a dalších vodních aktivit. Květen a červen jsou skvělými měsíci pro návštěvu ostrova, protože horké letní počasí ještě nenastalo a turistický ruch je stále relativně nízký.

Ostrov Lošinj je tak přímořským rájem se středomořským klimatem, které nabízí teplé léto, mírný podzim, příjemnou zimu a slunečné jaro. Při plánování vaší dovolené na tomto ostrově nezapomeňte zkontrolovat aktuální předpovědi počasí, abyste si mohli plně užít všechny možnosti, které ostrov nabízí.


Letenka Chorvatsko Měli Lošinj


Lošinj – Tajný klenot Chorvatska

Chorvatsko, země s krásnými pobřežími a slunečným počasím, je známé mezi turisty po celém světě. A jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které si zaslouží vaši pozornost, je ostrov Lošinj.

Lošinj je součástí Kvarnerského zálivu a je jedním z nejméně objevených ostrovů v Chorvatsku. A právě to je to, co dělá z tohoto místa skutečný tajný klenot. Díky své izolaci od masového turismu si Lošinj zachoval autentickou atmosféru a přírodní krásu.

Při pohledu na mapu je ostrov Lošinj malým puntíkem, ale nevěřte svým očím. Tento ostrov je plný přírodních divů - od překrásných pláží až po zalesněné hory. Zdejší vody jsou neuvěřitelně průzračné a nabízejí možnosti potápění se do fascinujícího světa podmořské flóry a fauny.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit na ostrově Lošinj je jízda na kole. Sítě cyklostezek vás provedou překrásnou krajinou, zatímco ježdíte kolem malých rybářských vesniček a olivových hájů. Užijte si velký pocit svobody a objevujte skrytá zákoutí tohoto úchvatného ostrova.

Ale Lošinj není jen o přírodě a volnočasových aktivitách. Ostrov je také známý svým bohatým kulturním a historickým dědictvím. Ve městě Mali Lošinj najdete pestrou sbírku muzeí, galerií a památek. Prozkoumejte úzké uličky a ochutnejte místní speciality v jedné z útulných restaurací.

A co o přitáhne na Lošinj je zdejší zdravotní klima. Ostrov je známý pro své léčebné účinky na dýchání. Kombinace mořského vzduchu, borových lesů a aromatických rostlin vytváří jedinečný mikroklima, které napomáhá zlepšování zdraví. Není divu, že Lošinj byl v minulosti vyhledávaným léčebným střediskem pro bohaté a slavné.

Pokud plánujete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte zařadit ostrov Lošinj na svůj seznam. Objevte tento tajný klenot a nechte se okouzlit jeho krásou a autenticitou. Získáte jedinečný zážitek, který si budete pamatovat po zbytek svého života.


Ubytování Chorvatsko Měli Lošinj


Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou plnou klidu a relaxace, pak by nemělo chybět Chorvatsko a konkrétně ostrov Lošinj. Tohle kouzelné místo nabízí neuvěřitelnou atmosféru a mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie, což ho činí velmi populárním mezi turisty z celého světa. Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování dovolené je samozřejmě ubytování a toto nám často může způsobit vrásky na čele. Proto se v tomto článku dnes podíváme na co nejlepší možnosti ubytování v Lošinji.

Hotel Bellevue

Jedním z nejprestižnějších hotelů na ostrově Lošinj je Hotel Bellevue. Tento hotel má pět hvězdiček a nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře. Pokoje jsou prostorné a elegantní, zařízení je moderní a nechybí vám zde žádné potřebné vybavení. Hotel nabízí také spa a wellness centrum, kde si můžete užít masáže, kosmetické procedury a mnoho dalších věcí.

Apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užívat větší svobodu a privátnost, jsou apartmány skvělou volbou. Lošinj nabízí spoustu možností pro apartmány, od menších přízemních jednotek až po luxusní přístavní byty. Většina apartmánů je plně vybavena pro vaše pohodlí a komfort, a některé nabízejí i balkony s nádherným výhledem na moře.

Kempy

Pokud hledáte ubytování s nižšími náklady nebo jste fanouškem kempování, pak vám bude určitě vyhovovat mnoho kempů v Lošinji. Tato lokalita nabízí spoustu kempů v různých velikostech a kapacitách. V kempu můžete být nablízku moři a téměř vždy zde najdete restauraci a obchod s potravinami. Kempy nabízejí také nástupiště pro lodě, takže pokud máte vlastní plavidlo, můžete se snadno dostat na přilehlé ostrovy.

Rekreační domy

Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, je nejlepším řešením pronájem rekreačního domu. V Lošinji najdete spoustu domů pro pronájem, od prostorných vil s bazénem a květinovou zahradou až po tradiční kamenné domy s výhledem na moře. Všechny domy jsou plně vybaveny pro vaše pohodlí a soukromí.

Celkově je Lošinj skvělým místem pro dovolenou a nabízí spoustu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Záleží pouze na vašich preferencích, rozpočtu a počtu lidí, kteří cestují s vámi. Ať už si vyberete hotel, apartmán, kemp nebo rekreační dům, Lošinj vám nabídne nádhernou dovolenou plnou zážitků a krásné přírody.


Dovolená Chorvatsko Měli Lošinj


Lošinj: Perla Chorvatska pro ideální dovolenou

Pokud hledáte dokonalé místo pro letní dovolenou, které kombinuje krásné pláže, slunné počasí, kulturní vyžití a vzduch plný léčivých bylin, pak je ostrov Lošinj v Chorvatsku tou správnou volbou pro vás.

Ležící na jaderském pobřeží, za svého času ostrov Lošinj sloužil jako léčebné místo pro evropskou aristokracii. Dnes je známý svým čistým mořem, malebnými plážemi a ostrůvky, které jsou ideálním prostorem pro potápění a podvodní turistiku. Na ostrově najdete různé druhy pláží od oblázkových a písečných až po útesy, které se tyčí nad křišťálově čistým mořem.

Jednou z nejpopulárnějších pláží na Lošinji je pláž Cikat, která nabízí bohatý výběr vodních aktivit, jako je šnorchlování, windsurfing a jachting. Pro ty, kteří preferují klidnější plážové zážitky, je zde Takc Bay, což je pozoruhodný hang senák, který Vám umožní pohodlně trávit čas u vody s plážovými židlími a stíny. Pokud hledáte pláž mimo hlavní turistickou oblast, Hávor bay je skvělou volbou. Tato opuštěná zátoka nabízí křišťálově čistou vodu a klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Nejenže Lošinj nabízí úžasné pláže, ale také je známý svou faunou a flórou. Přírodní rezervace Punta Križa je domovem vzácných druhů ptáků, jako jsou holubi bělovousí a volyně, které lákají lidi z celého světa pro pozorování ptáků. Dále pokračujte na výlet do parku Lošinjského hnutí, kde můžete prozkoumat výjimečnou rostlinnou a živočišnou různorodost.

Pro ty, kteří rádi objevují historii a kulturu, je město Mali Lošinj skvělým cílem. Malé město nabízí malebné uličky a historickou atmosféru. Navštivte Muzeum Apoxyomenos, které hostí starověkou sochu atleta a Flora Art Gallery, která představuje díla místních umělců. V okolí města Mali Lošinj naleznete také další malebná městečka, jako je Veli Lošinj, která je známá svou romantickou atmosférou.

Lošinj také nabízí bohatou nabídku vynikajících restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody a další místní speciality. Dopřejte si večeři s výhledem na západ slunce a nechte se unášet místními chutěmi a vůněmi.

Celkově vzato, Lošinj je skvělým cílem pro každého, kdo hledá dovolenou, která kombinuje relaxaci, přírodu a kulturní dědictví. Nádherné pláže, bohatá nabídka vodních aktivit a atraktivní krajina ve spojení s historickými památkami a vynikajícími restauracemi činí z Lošinj jedinečné místo pro ideální dovolenou v Chorvatsku.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky