Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Rab

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Rab


Q: Jak se dostat na Rab?
A: Lze se dostat trajektem z přístavu Jablanac na pevninské části Chorvatska nebo trajektem z ostrova Krk. Lze také dojet autem nebo autobusem, a to prostřednictvím mostu, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže na Rabu?
A: Na Rabu se nachází mnoho krásných pláží, jako jsou Pudarica, Suha Punta, Lopar, Kampor Bay atd.

Q: Kam se vydat v Rabcu?
A: Rábec je hezké malé město na Rabu, kde se můžete jen tak procházet a obdivovat okolní krásy. Můžete také navštívit místní památky, jako jsou kostely, zámek, muzea a další.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v Rabcu?
A: V Rabcu je mnoho dobrých restaurací, které nabízejí chorvatskou a středomořskou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří Leut, Hotel Villa Annette, Hotel Miramar atd.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity na Rabu?
A: Na Rabu je mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako jsou potápění, surfování, plavání, jízda na kole, vodní sporty atd.

Q: Jaké jsou nejlepší atrakce na Rabu?
A: Na Rabu se nachází mnoho krásných atrakcí jako jsou St. Mary's Cathedral, Komin Square, Rab Historic Site atd.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely na Rabu?
A: Na Rabu je mnoho skvělých hotelů, jako jsou Valamar Padova Hotel, Arbiana Hotel, Hotel International atd.

Q: Jaké jsou ceny na Rabu?
A: Ceny na Rabu se mohou lišit v závislosti na období a na tom, jak luxusní ubytování a stravování si zvolíte. Nicméně, v průměru jsou ceny na Rabu v porovnání s jinými turistickými místy v Evropě stále poměrně rozumné.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rabu?
A: Nejlepší čas na návštěvu Rabu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a průměrně se očekává málo srážek. Nicméně, letní měsíce mohou být velmi rušné a dražší, takže se může hodit navštívit Rab v ostatní období.


Počasí Chorvatsko Rab


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středozemním moři díky svému malebnému pobřeží, krásným plážím a bohatému kulturnímu dědictví. A jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku je ostrov Rab.

Ostrov Rab se nachází v Jaderském moři a je součástí Kvarnerského zálivu. Své návštěvníky okouzluje svou přírodní krásou, dlouhými písečnými plážemi a malebnými středomořskými vesnicemi. Ale co všechno se dá očekávat, když přijdete na Rab z hlediska počasí?

Rab má typické středomořské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Během letních měsíců se teploty pohybují kolem 30 °C a mořská voda je příjemně teplá. Toto je ideální doba pro koupání, opalování na pláži a vychutnávání si slunečního záření. Je důležité si však uvědomit, že Rab je oblíbeným letoviskem, a proto může být pláž v hlavní sezóně docela přeplněná.

Podzim na Rabu je mírný a stále relativně teplý. Teploty se pohybují kolem 20 °C až 25 °C, ale mohou být o něco chladnější ve večerních hodinách. Toto je ideální období pro procházky po ostrově, objevování historických památek a procházení se malebnými uličkami města Rab. Příroda začíná měnit barvy a vytváří úchvatné scenérie, které si určitě budete chtít vyfotit.

Zima na Rabu je relativně mírná, teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C. Ostrov není tak rušný jako v létě, ale je stále živý díky místním obyvatelům a mnoha restauracím, které nabízejí čerstvé mořské plody a další místní speciality. Toto je ideální období pro objevování ostrova, procházky po přírodních parkách a užívání si klidové atmosféry.

Jaro na Rabu je velmi krásné. Příroda začíná kvést, teploty stoupají a ostrov se probouzí k životu. Teploty se pohybují kolem 15 °C až 20 °C, takže je stále dostatečně teplé na to, abyste si mohli užít venkovní aktivity. Města a vesnice na ostrově jsou plná kvetoucího zelení a vonících květin, což vytváří nádhernou atmosféru.

Zkrátka, Rab je skvělým místem k návštěvě po celý rok. Každé období nabízí své vlastní kouzlo a atrakce a záleží jen na vás, jaké počasí a atmosféru preferujete.


Letenka Chorvatsko Rab


Pokud hledáte ideální letní dovolenou, zaručeně byste měli zvážit návštěvu malebného ostrova Rab v Chorvatsku. Leží v severní části Jadranu, na pobřeží Kvarnerského zálivu, a nabízí návštěvníkům krásné pláže, historická města a tradiční jídlo.

Pro dosažení tohoto ostrova je nejlepší varianta letenka Chorvatsko Rab. Podívejme se proto, jak se sem dostanete, co se dá v Rabu vidět a co zde můžete dělat.

Jak se dostat do Raba

I když Rab je malý ostrov, lety se sem nabízejí z několika měst. Nejlepší cesta je ovšem letenka Chorvatsko Rab. Z Prahy je možné odletět do Záhřebu a odtud přesedat na menší letadlo, které vás doveze na ostrov. Let trvá zhruba 3 hodiny.

Alternativně můžete zvolit let do Rijeky, odkud budete muset podniknout kratší trajektovou cestu. Celková délka cesty se tím prodlouží, ale zase budete moci poznat víc chorvatského pobřeží.

Co vidět na Raba

Ostrov Rab nabízí spoustu místa, která stojí za návštěvu. V centru ostrova, na malém poloostrově, se nachází město Rab. Historické jádro města je obklopeno hradbami a dominuje mu zde vysoká zvonice kostela sv. Marije.

Ve městě Rab si také můžete prohlédnout středověké paláce, gotické kostely a mnoho další historických památek. V letním období se zde pořádají koncerty, divadelní představení a tradiční slavnosti.

Dalším zajímavým místem, které nelze minout, jsou Drobni pískovcové kopce. Tyto kopce jsou tvořeny skalami různých tvarů a velikostí a jsou pokryty řadou vzácných rostlin a zvířat. Oblast je ideální pro pěší turistiku a prohlídku přírodních krás ostrova.

Co dělat na Raba

Rab je rovněž ideální místem pro strávení aktivní dovolené. Na ostrově se nabízí široká paleta vodních sportů, jako jsou například potápění, windsurfing nebo vodní lyžování.

Pro milovníky cykloturistiky je tu také mnoho cyklostezek, které vedou přes ostrov, a nabízejí skvělé výhledy na okolní krajinu.

Pokud chcete na ostrově strávit romantický večer, stačí se vydat do některé z místních restaurací. Nabízejí místní speciality jako jsou ryby, rakoviny a zeleninové saláty. Samozřejmě nesmí chybět ani skvělá chorvatská vína.

Závěr

Pokud hledáte ideální letní dovolenou, která nabízí krásné pláže, historická města a aktivní vyžití, ostrov Rab v Chorvatsku je tou správnou volbou. A ideální způsob přepravy pro vás bude letenka Chorvatsko Rab. Tento kousek světa je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci, ale také pro objevování nových míst a zážitků.


Ubytování Chorvatsko Rab


Rab je malý chorvatský ostrov, který se rozkládá v Jadranu. Díky svým krásným plážím, živému nočnímu životu a pestrobarevnému kulturnímu dědictví se Rab stal populárním turistickým cílem. Pokud hledáte ubytování na Rabu, máte na výběr ze široké škály možností, včetně hotelů, apartmánů a luxusních vil.

Především je třeba se rozhodnout, zda chcete být ubytováni v blízkosti pláže, nebo raději v centru města. Pokud upřednostňujete pobyt v blízkosti vody, můžete si zvolit některý z mála hotelů nacházejících se přímo u pláže. Mezi ty nejpopulárnější patří hotel Padova, Grand Hotel Imperial a Hotel International, které nabízejí komfortní pokoje s výhledem na moře, bazény a další vybavení pro relaxaci a zábavu.

Pokud hledáte ubytování v centru města, máte také množství možností. Rab nabízí širokou škálu apartmánů v historické části města, kde se nacházejí i ty nejznámější památky, jako je Katedrála svatého Kryštofa a zámek Rab. Tyto apartmány jsou ideální pro ty, kdo chtějí být ve středu dění a prožívat atmosféru města.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete si pronajmout vilu s výhledem na moře. Tyto vily jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a poskytují vám dostatek soukromí a klidu. Mezi luxusními vilami na Rabu patří Villa Mirabilis, Villa Rosa a Villa Matovica.

Kromě hotelů, apartmánů a vil máte také možnost využít kempingových míst. Rab má mnoho kempů, které jsou ideální pro ty, kdo chtějí prožít dovolenou v přírodě a na čerstvém vzduchu. Mezi nejpopulárnější kempy na Rabu patří Kampor Šilo, Mali Palit a San Marino Camping Resort.

Rab nabízí mnoho možností ubytování, které splní požadavky každého turisty. Pokud tedy plánujete dovolenou na tomto krásném ostrově, máte na výběr ze široké škály možností, ať už preferujete luxusní ubytování nebo pobyt v přírodě. Stačí jen vybrat to pravé ubytování pro vás a užít si dovolenou na Rabu v plné míře.


Dovolená Chorvatsko Rab


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě, a to zejména díky svým nádherným plážím a krásnému moři. Mezi nejatraktivnější místa patří i ostrov Rab, který se nachází v Kvarnerském zálivu.

Ostrov Rab je známý svou bohatou historií a půvabnými městy. Hlavním městem ostrova je město Rab, které se pyšní svými středověkými památkami, úzkými uličkami a malebnými náměstími. Procházejte se jeho uličkami a objevujte historické budovy, jako je Katedrála svatého Kryštofa, která je zároveň jednou z hlavních dominant města. Při procházce po starém městě se určitě zastavte na některé z místních restaurací a vychutnejte si tradiční chorvatskou kuchyni.

Přestože Rab není největší ostrov v Chorvatsku, je zde dostatek pláží, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Oblíbené jsou zejména San Marino Plaza a Lopar Beach, na kterých si můžete užít slunečního odpočinku a osvěžujícího koupání. Voda v této oblasti je průzračná a čistá, což dělá z ostrova ideální místo pro potápění a šnorchlování. Zkuste si zapůjčit nafukovací kajak a prozkoumejte okolní pobřeží a skryté zátoky.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte Kamenjak, který se nachází na východě ostrova. Tato přírodní rezervace je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Procházejte se po turistických stezkách, vydejte se na výlet na kole nebo si udělejte piknik na některém z vyhlídkových míst.

Ostrov Rab nabízí také širokou škálu sportovních aktivit, které si můžete vyzkoušet během dovolené. Od tenisu a golfu až po vodní sporty, jako je například windsurfing či rybaření. Pro milovníky adrenalinu je možné vyzkoušet také paragliding, který vám umožní pozorovat nádherný výhled na pobřeží z ptačí perspektivy.

Pokud jste v oblasti Rabu v červenci nebo srpnu, nezapomeňte si užít místní festivaly a kulturní události. Rabské rytířské hry jsou jedním z nejslavnějších festivalů na ostrově, které přivítají tisíce návštěvníků. Festival zahrnuje historické bitvy, kostýmové průvody a trhy s místními produkty.

Dovolená na ostrově Rab je skvělou možností pro ty, kteří hledají relaxaci, krásnou přírodu a kvalitní pláže. Přitažlivost tohoto místa spočívá v jeho rozmanitosti – můžete si užít bujarý noční život, ale také klid a ticho, jaké nabízí některé z odlehlých pláží. Nechte se unést krásou tohoto chorvatského ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Rab.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky