Objevte lety za nejlepší ceny

Ghana Nzulezo Village on Stilts

Počasí Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je země nekonečných plání a rovin, ale nachází se zde i velmi zajímavé místo. Jmenuje se Nzulezo Village on Stilts a jedná se o vesnici postavenou na pilotách vypuštěných z mangrovových stromů.

Tato vesnice se nachází v západní části Ghany, nedaleko přístavu Takoradi. Je to velmi vzdálená vesnice, k níž se lze dostat pouze lodí, což dodává tomuto místu další kouzlo.

Nzulezo Village on Stilts je místem, kde žijí rybáři, kteří se zabývají lovem ryb, krevet, raků a dalších mořských plodů. Jsou to vlastně poslední lidé na světě, kteří si zachovávají tradiční způsob života.

Ale jaké je počasí v této vesnici? Počasí v Nzulezo Village on Stilts je typické pro tropickou oblast – vlhké a horké. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia během celého roku.

Nejteplejší měsíce jsou zpravidla od března do května, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 35 stupňům. V této době je nejlepší se uchýlit do chladnějších míst, kde si můžete odpočinout před horkem.

Deštivou sezónu lze očekávat v období od dubna do září. V tuto dobu může být velmi deštivo, často až po celé dny. Vzhledem k tomu, že je vesnice postavena na pilotech, je potřeba být opatrný, pokud jste někdy v této oblasti během deštivé sezóny.

Je však třeba poznamenat, že počasí v Nzulezo Village on Stilts není předvídatelné. Mohou přijít bouřky nebo prudké větry bez varování.

Přesto by to nemělo odrazovat od návštěvy tohoto fascinujícího místa. Návštěva této vesnice vám umožní nahlédnout do života posledních rybářů žijících v Ghanském zálivu.

Budete moci poznat jejich kulturu, zvyky a tradice. Navštivte Nzulezo Village on Stilts a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do minulosti a kultury západní Afriky!


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Nzulezo Village on Stilts


1. Jak se dostanu do vesnice Nzulezo na hůlkách v Ghanském rohu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do vesnice Nzulezo, je vzít si dopravu z přístavu Ankobra nebo města Beyin, které jsou obě v blízkosti Nzulezo.

2. Jaké jsou ceny vstupenek do vesnice Nzulezo?
- Vstupné do vesnice se pohybuje kolem 10 ghanských cedií (GHC) pro domácí návštěvníky a 30 GHC pro zahraniční návštěvníky.

3. Jaký je rozvrh prohlídek vesnice Nzulezo?
- Prohlídky vesnice Nzulezo jsou k dispozici od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00. Doporučuje se přijít brzy ráno, aby se předešlo velkým davům.

4. Jaké aktivity jsou v vesnici Nzulezo nabízeny?
- Ve vesnici Nzulezo si můžete prohlédnout tradiční ghanská domy postavené na kůlech nad vodou, projít se po lávkách, navštívit místní školu a workshop, kde se vyrábí tradiční řemesla.

5. Mohu se ve vesnici Nzulezo připojit k místním komunitním aktivitám?
- Ano, turisté mají možnost se připojit k místním komunitním aktivitám, jako je ruční tkaní, rybaření nebo příprava tradičních jídel. Je však třeba mít na paměti, že tyto aktivity mají omezena místa, proto je dobré si je předem rezervovat.

6. Jakou měnu mám mít s sebou při návštěvě vesnice Nzulezo?
- Doporučuje se mít s sebou ghanské cedií (GHC), protože většina obchodů a služeb ve vesnici přijímá pouze hotovost. Je také vhodné mít menší bankovky, protože některá místa nemusejí mít dostatek drobných.

7. Můžu fotografovat ve vesnici Nzulezo?
- Ano, fotografování je povolené ve vesnici Nzulezo, ale je vhodné respektovat soukromí místních obyvatel a dotazovat se, zda mají nějaké výhrady proti fotografování určitých míst.

8. Kde mohu najít ubytování v blízkosti vesnice Nzulezo?
- V blízkosti vesnice Nzulezo se nachází několik odpočinkových středisek a malých hotelů, které nabízejí ubytování. Doporučuje se provést předběžnou rezervaci, protože tyto ubytovací zařízení jsou omezené.

9. Existují nějaké omezení či předpisy, které musím dodržovat při návštěvě vesnice Nzulezo?
- Při návštěvě vesnice Nzulezo je důležité respektovat místní kulturu a zvyky. Je vhodné nosit slušné oblečení a vyhnout se rušení místních obyvatel. Je také třeba dodržovat pokyny průvodce a nevstupovat do soukromých obydlí bez povolení.

10. Jaká je vhodná doba roku pro návštěvu vesnice Nzulezo?
- Nejlepší doba pro návštěvu vesnice Nzulezo je během suchého období v Ghanském rohu, které trvá od listopadu do dubna. Pokud se však chystáte navštívit během deštivé sezóny (květen až říjen), je dobré si s sebou vzít vhodné oblečení a obutí na deštivé počasí.


Ubytování Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je země bohatá na kulturní poklady a unikátní místa k návštěvě. Jedním z takových míst je vesnice Nzulezo, která se nachází na hladině jezera Tadane ve východním regionu Ghana. Co dělá Nzulezo tak zvláštní je, že všechny její domy jsou postaveny na kůlech, nad vodou.

Vesnice Nzulezo je jedinečný příklad tradiční architektury a životního stylu z regionu Volta ve střední Africe. Vybudována v 16. století, vesnice byla založena přistěhovalci z království Akan z důvodu konfliktu s jinými etnickými skupinami. Tito přistěhovalci se rozhodli vybudovat svou vesnici na jezeře, aby se vyhnuli nájezdům a drancování. Postavení na kůlech jim poskytlo pocit bezpečí a také jim umožnilo snadný přístup k rybolovu a zemědělským činnostem.

Aby se obyvatelé Nzulezo vyhnuli možným záplavám, podporujícím choroby a ochránili svou vesnici, vybudovali své domy na dřevěných kůlech. Pozoruhodné je, že celá vesnice je postavena z těchto dřevěných kůlů a dalších přírodních materiálů, jako jsou rákosové střechy a palmové listy. I když v místě není žádná moderní infrastruktura, jako elektřina, voda a kanalizace, obyvatelé si vytvořili obydlí, která jsou bezpečná a pohodlná.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Nzulezo, mají možnost zažít autentickou africkou kulturu a architekturu. Vesničané poskytují ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat přes noc a zažít život v této jedinečné a tradiční vesnici. Turisté mají možnost si pronajmout jednoduché dřevěné bungalovy, které jsou vybaveny základním nábytkem a postelí. Tyto bungalovy nabízejí jednoduché, ale autentické ubytování, které umožňuje návštěvníkům plně se ponořit do místní kultury.

Během pobytu v Nzulezo si návštěvníci mohou vychutnat malebný výhled na jezero Tadane a okolní přírodu. Místní obyvatelé je také rádi provedou po vesnici, aby návštěvníci měli možnost vidět tradiční řemesla, jako například tkaní a výrobu rybářských sítí.

Navštívit vesnici Nzulezo je jedinečným zážitkem, který poskytuje hluboký vhled do tradičního ganského života. Návštěvníci se mohou naučit o způsobech obživy vesničanů, jako je rybolov a zemědělství, a mohou zažít tradiční rituály a oslavy, které se konají v průběhu roku.

Nzulezo je skutečnou ukázkou toho, jak zajímavá a rozmanitá může být kultura a architektura v Africe. Vesnice na kůlech nabízí možnost oživit minulost a prozkoumat unikátní prostředí, které se stalo domovem pro mnoho generací. Pro cestovatele, kteří hledají autentický a nezapomenutelný zážitek, je návštěva vesnice Nzulezo jedinečnou volbou.


Letenka Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je exotická africká země s bohatou kulturou a překrásnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů této oblasti je malá vesnička Nzulezo, která se nachází na březích četných mangrovových lesů. Avšak to, co odlišuje tuto vesnici od ostatních je, že je postavena na pilotách a nachází se na stojícím jezeře.

Nzulezo je tradiční rybářská vesnice, která se nachází na břehu vodní plochy s názvem Amansuri wetlands. Tato vesnice je obklopena oranžovými mangrovy a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z dalekého světa.

Ve vesnici se nacházejí chaty ze dřeva a špalků, které vypadají, jako by se snesly přímo z největších džunglí. Celá vesnice je postavena na pilotách a plyne v neustálém pohybu, kvůli tomu se označuje jako "vesnice, která se třese". Není to obyčejná procházka a obdiv mnoha staveb, ale je to také možnost ochutnat skvělé ryby připravené místními obyvateli.

Oblast, kde se nachází vesnice, je chráněna jako biosférická rezervace UNESCO a je jedním z nejvýznamnějších míst v západní Africe. A protože je jezero obklopeno mangrovovými lesy, je možné spatřit zde mnoho druhů ptáků, mezi nimiž jsou i vzácné druhy, jako například koroptev africká nebo africký orel rybář.

Navštívení této vesnice však není to nejjednodušší, protože je umístěna na západním pobřeží Ghany, kde se nelze dostat běžnými dopravními prostředky. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si loď, která vás vezme z města Beyin. Cesta trvá asi 45 minut a bývá docela strastiplná kvůli křišťálově čisté vodě, která se místy přibrzdí.

Jednou v Nzulezo, návštěvníci se mohou projít po vesnici, ochutnat místní kuchyni a dokonce se i ve společnosti místních obyvatel vydat na rybolov. Návštěva této vesnice je zážitkem, který nezůstane nikomu nezapomenutelný.


Dovolená Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je země západní Afriky bohatá na kulturu a přírodní krásy. Mezi jedinečná místa, která stojí za návštěvu, patří vesnice Nzulezo. Co tuto vesnici dělá tak zvláštní? Je postavena na kůlech!

Nzulezo Village se nachází v západní části země, nedaleko jezera Ankobra. Je to jedno z nejvíce fascinujících a exotických míst v Ghaně. Vesnice je obývána lidmi z kmene Ahanta, kteří se sem přestěhovali ve 14. století. Jejich hlavním zdrojem obživy je rybolov a zemědělství.

Přístup k vesnici Nzulezo je možný pouze lodí. Cesta lodí překonává klidné jezero Ankobra a je jedním z nejatraktivnějších aspektů návštěvy tohoto místa. Při plavbě po jezeře můžete obdivovat nádhernou přírodu, palmové háje a vodní ptáky. Když se ocitnete na místě, okouzlí vás jedinečná atmosféra a uvolněný životní styl obyvatel.

Vesnice Nzulezo je postavena na dřevěných kůlech, které slouží jako stabilní základ pro každý dům a celou vesnici. Vesničané vyrábějí tyto kůly z palmových stromů, aby byly odolné vůči vodě a požáru. Domy jsou stavěny ze dřeva a pokryty střechou ze slámy.

Návštěvníci mohou prozkoumávat vesnici pěšky po dřevěných stezkách a úzkých prkenných mostech. Můžete se projít kolem domů a pozorovat, jak obyvatelé v této jedinečné vesnici žijí. Můžete navštívit také místní školu, malou lékárnu a obchod s potravinami.

Mezi další atrakce v okolí patří návštěva místních rybářů a jejich tradičních rybářských člunů. Můžete se naučit, jakými způsoby rybaří a jaký vliv to má na jejich životy. Také se můžete vydat na výlet po jezeře Ankobra a objevovat další malebné vesnice a oblasti s bohatou biodiverzitou.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický ghanský život a přírodní krásy, je návštěva vesnice Nzulezo nezapomenutelným zážitkem. Tato jedinečná vesnice na kůlech nabízí možnost poznat tradiční způsob života a prozkoumat úchvatnou krajinu Ghaně.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky