Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Abu Simbel

Počasí Egypt Abu Simbel


Egyptské město Abu Simbel se nachází na břehu jezera Naser a leží v jižní části země. Je známé především díky svým monumentálním chrámům, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro návštěvníky je velkým lákadlem také poušť, která se rozprostírá kolem města a nabízí nádherné scenérie.

Počasí v Abu Simbel je ovlivněno jeho geografickou polohou a klimatickými podmínkami regionu. Město leží ve velmi horkém pouštním podnebí s minimálními srážkami a vysokou teplotou po většinu roku.

Nejteplejší období v Abu Simbel je od května do srpna, kdy se teploty mohou pohybovat od 40°C až k 50°C. V těchto měsících je velmi důležité si přinést dostatek vody a chránit se před slunečním zářením. Pokud se rozhodnete navštívit Abu Simbel v letních měsících, je nejlepší plánovat aktivity na večer, kdy se teplota mírněji snižuje.

Podzim (září a říjen) a jaro (březen a duben) jsou mírnější období, kdy teploty dosahují přibližně 35°C. Je výhodnější navštívit město během těchto období, protože teploty jsou snesitelnější a můžete se tak lépe pohybovat po okolních památkách.

Zimní měsíce (listopad až únor) jsou nejchladnější obdobím v Abu Simbel. Teploty se pohybují kolem 20-25°C během dne a mohou se snižovat na 10-15°C v noci. I přesto je tato doba vhodná k návštěvě, protože teploty jsou relativně příjemné a nedochází k extrémně vysokým teplotám.

Ohledně srážek je v Abu Simbel velmi málo deště. Největší šance na srážky jsou v období zimních měsíců, ale ty jsou i přesto minimální. V průběhu roku se zde průměrně vyskytují méně než 5 dní s deštěm.

Celkově vzato, Abu Simbel je jednou z nejteplejších částí Egypta a návštěvníci by měli být připraveni na extrémní horko a suché podmínky. Je vhodné nosit lehké a vzdušné oblečení, pokrývku hlavy a dostatek vody při prohlídce chrámů a průzkumu okolní pouště.


Dovolená Egypt Abu Simbel


Egypt je země bohatá na historii, kulturu a úchvatné památky. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Egyptě je Abu Simbel. Tento starověký chrám se nachází na břehu jezera Násser a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Abu Simbel je známý především díky svým monumentálním sochám faraonů, které jsou vytesány přímo do skalní stěny. Chrám byl vybudován faraonem Ramessem II. v 13. století před naším letopočtem jako věčná pocta sobě i bohu slunce. Chrám byl přesunut o více než 60 metrů během stavby přehrady Asuánského jezera v 60. letech 20. století, aby ho ochránili před zatopením.

Když se přiblížíte k Abu Simbel, okamžitě si všimnete obrovských soch faraonů, které jsou zcela impozantní. Jsou to obrazy Ramesse II., které jsou 20 metrů vysoké a zdobí vchod do chrámu. Sochy mají detailně vytesané obličeje a jsou považovány za mistrovské dílo starověkého egyptského umění.

Jakmile vstoupíte dovnitř chrámu, ocitnete se v působivém prostoru s nádherně zdobenými sloupy, stěnami a oltáři. Vnitřek chrámu je plný hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z různých období faraonovy vlády. Je fascinující prozkoumávat každý detail a zjišťovat význam jednotlivých symbolů a nápisů.

Nejimpresivnější moment v Abu Simbel je každoroční sluneční svatba, která se koná dvakrát do roka. 22. října a 22. února se sluneční paprsky dostávají do nitra chrámu a nasvětlují sochu boha slunce Re-Horachty na oltáři. Tato událost je svědectvím starověkých egyptských znalostí astronomie a architektury.

Abu Simbel je velkou turistickou atrakcí a je navštěvován tisíci návštěvníky každý rok. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, neměli byste vynechat tuto jedinečnou památku. Existují různé způsoby, jak se tam dostat, například autem, letadlem nebo výletní lodí po Nilu. Můžete si vybrat z různých nabídek prohlídek a zjistit více o historii tohoto fascinujícího místa od místních průvodců.

Navštívení Abu Simbel je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do dob starověkého Egypta. Kromě toho můžete kombinovat návštěvu Abu Simbel s dalšími atrakcemi v Egyptě, jako je Chrámový komplex v Karnaku v Luxoru nebo pyramidy v Gíze.

Dovolená v Egyptě s návštěvou Abu Simbel je skvělou příležitostí se ponořit do fascinující historie a kultury této úchvatné země. Nechte se unést krásou a mystikou Abu Simbel a vytvořte si vlastní nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Abu Simbel


1) Co je Abu Simbel?

Abu Simbel je komplex dvou chrámů v jižním Egyptě, postavených faraonem Ramessem II. v 13. století př.n.l.

2) Jak se tam dostanu?

Nejjednodušším způsobem je leteckou linkou z Káhiry nebo Luxoru do Asuanu, odkud lze zajet autobusem nebo taxi.

3) Jaké jsou otevírací hodiny Abu Simbel?

Chrám je otevřen během dne, přesněji od 6:00 do 17:00.

4) Jaká je cena vstupenek?

Cena vstupenky pro dospělého cizince jsou 200 egyptských liber (asi 350 Kč).

5) Je nutné si rezervovat vstupenku předem?

V obvyklých časech není rezervace nutná, ovšem při návštěvě v hlavní turistické sezóně je lepší mít vstupenku v předstihu zakoupenou.

6) Je vhodné si s sebou vzít průvodce?

Návštěva Abú Simbel s průvodcem je doporučená, neboť hlavní chrám obsahuje mnoho historických a archeologických informací.

7) Jaké jsou převažující teploty v Abú Simbel?

Teploty se pohybují mezi 30 a 40 stupni Celsia v letních měsících a 20 a 25 stupni Celsia v zimě.

8) Existují nějaká omezení pro fotografování?

Fotografování ve vnitřních prostorách chrámu je zakázáno, ale venkovní oblastí lze fotografie pořizovat bez omezení.

9) Proč je Abú Simbel významné místo?

Abú Simbel je významné místo, neboť je to světově proslulý archeologický komplex, který představuje jedinečné dědictví starověkého Egypta.

10) Jak dlouho trvá prohlídka Abu Simbel?

Celková doba prohlídky se pohybuje okolo dvou hodin.


Ubytování Egypt Abu Simbel


Egypt je země plná historie a kultury, která láká turisty z celého světa. Mnoho z nich cestuje do Abu Simbelu, malebného města na jižním cípu Egypta, známého svými impozantními a starověkými chrámy. Pokud se chystáte navštívit Abu Simbel a hledáte informace o ubytování, můžete si být jisti, že tam najdete mnoho možností, které splňují různé potřeby a preference.

Nejvýraznější ubytování v Abu Simbelu je bezesporu hotel Marriott Mena House Abu Simbel. Tento luxusní hotel se nachází přímo v blízkosti chrámu v Abú Simbelu a nabízí nádherný výhled na Núbii a Naserovo jezero. Marriott Mena House má 284 prostorných pokojů a apartmánů s klimatizací a elegantním designem. Kromě toho hotel nabízí širokou škálu služeb, včetně soukromých bazénů, fitness center, spa a wellness centra, dětských hřišť a mnoho dalšího.

Další významnou možností ubytování je hotel Nefertari Abu Simbel, který se nachází jen pár minut chůze od chrámu. Tento hotel má 69 pokojů a apartmánů, které jsou prostorné a klimatizované. Hotel Nefertari nabízí také mnoho služeb, včetně restaurací, barů, Wi-Fi připojení, fitness centra a nabízí turistům možnost uspořádat si výlety a prohlídky na místě.

Další možností je hotel Seti Abu Simbel, který se nachází také v blízkosti chrámu. Tento hotel nabízí 139 pokojů a apartmánů, které jsou standardně vybaveny a klimatizované. Hosté si mohou užít velké množství služeb, jako jsou bazény, restaurace, bary a mnoho dalšího. Aby se turisté snadno dostali na místa, mohou si v hotelu objednat taxi službu.

Pro méně náročné turisty může být ideální možností některý z více cenově dostupných penzionů, jako jsou například Seti I Guest House nebo Dolphin Camp. Tyto penziony nabízejí pohodlná ubytování s klimatizací, ale jejich náklady jsou mnohem nižší než u výše uvedených hotelů.

Celkově lze říci, že v Abu Simbelu najdete širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a vkusu. Zajistěte si tedy ubytování v Abu Simbelu již nyní a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou historie a kultury této úžasné země.


Letenka Egypt Abu Simbel


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a je domovem mnoha ohromujících památek a historických artefaktů. Mezi nejznámější místa v Egyptě patří město Abu Simbel, které se nachází na břehu Nílu v jižní části země. Toto město je domovem jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť a turistických atrakcí v Egyptě – chrámu Abú Simbel.

Chrámový komplex Abú Simbel je znám svými impozantními kamennými sochami faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Tyto sochy jsou vytesány do skály a fascinují návštěvníky svou dokonalou řemeslnou prací a obrovskými rozměry. Chrám byl vybudován jako uctění boha slunce Rea a jako památník vítězství faraóna Ramzese II. nad Núbijci.

Co je na tomto chrámu unikátního je jeho přesunutí. V 60. letech 20. století byla postavena přehrada Asuánské níže po řece Nil, aby se zabránilo povodním v deltě Nilu. Chrámový komplex Abú Simbel byl však brzy ohrožen zatopením. Aby se chránily tyto historické památky, byly zahájeny mezinárodní snahy, které vedly ke kompletnímu přesunu celého chrámového komplexu.

V obrovské technické výzvě byly oba chrámy rozloženy na desetitisíce kusů a přesunuty na vyvýšené místo přes 200 metrů od původního místa. Tento úkol byl realizován s pomocí moderní technologie a mezinárodní spolupráce a byl završen v roce 1968.

Dnes můžete vidět chrám, jak stojí na novém místě nad řekou Nil. Návštěvníci mohou obdivovat impozantní sochy a prozkoumat vnitřní prostory chrámu s freskami vyprávějícími příběhy faraónů a jejich vítězstvích. Procházka po místě je cestou zpět v čas a umožňuje nám si představit slávu starověkého Egypta.

Jelikož je Abu Simbel vyhlášenou turistickou atrakcí, existuje zde bezpočet možností, jak se sem dostat. Mnoho turistů využívá leteckou dopravu, protože let do Abu Simbelu poskytuje rychlé a pohodlné spojení s ostatními velkými egyptskými městy, jako je Káhira nebo Luxor. Lety do Abu Simbelu jsou obvykle dostupné z mezinárodního letiště v Káhiře nebo z mezinárodního letiště v Luxoru. Mnoho leteckých společností nabízí tyto lety za příznivé ceny a umožňují turistům snadno navštívit tuto úchvatnou památku.

Pokud si plánujete cestu do Egypta, Abu Simbel by neměl chybět na vašem seznamu míst, které chcete navštívit. Jeho ojedinělé sochy a historický význam z něj dělají jedno z nejvýznamnějších a nejohromujících míst na světě. Díky leteckým spojením je návštěva tohoto místa snadnější než kdy jindy.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky