Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Jaký je vstupní poplatek do Dahshuru?
Vstupní poplatek do Dahshuru je 120 egyptských liber.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dahshuru?
Dahshur je otevřena denně od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Dahshuru?
Hlavními atrakcemi v Dahshuru jsou tzv. Křivá a Červená pyramida.

4. Jak se dostat do Dahshuru?
Do Dahshuru se nejlépe dostanete taxíkem, ale lze tam i jet MHD, například autobusy čísla 355 a 357.

5. Mohu fotografovat v Dahshuru?
Ano, fotografování je v Dahshuru povoleno, ale může být spojeno s doplňkovým poplatkem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Dahshuru?
Návštěva Dahshuru by měla trvat asi 2 až 3 hodiny.

7. Lze si pronajmout průvodce v Dahshuru?
Ano, lze si pronajmout průvodce přímo na místě. Cena je zhruba 200-300 egyptských liber za průvodce.

8. Mohu si vzít jídlo a pití do Dahshuru?
Jídlo a pití je v Dahshuru zakázáno. Je však možné si vzít s sebou láhev vody.

9. Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Dahshuru?
Vhodné je oblečení, které kryje ramena a kolena. Doporučuje se pohodlná obuv.

10. Jsou v Dahshuru nějaké občerstvení a toalety?
Ano, v Dahshuru jsou k dispozici občerstvení a toalety.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s mnoha historickými památkami a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě je Dahshur, místo s unikátními pyramidami, které si zaslouží vaši pozornost během dovolené v této zemi.

Dahshur se nachází přibližně 40 kilometrů jižně od Káhiry, hlavního města Egypta. Je domovem dvou nejznámějších pyramid v zemi - Křivky a Červené pyramidy.

Křivka pyramidy, známá také jako Lomená pyramida, je jednou z nejzajímavějších památek v Egyptě. Tato pyramidová stavba se vyznačuje svou neobvyklou formou, která ji odlišuje od ostatních pyramid v Gíze. Její strmě se svažující stěny dávají dojem, že je "zlomená" a proto dostala své jméno. Je nejstarší dochovanou zkamenělou pyramidou v Egyptě a její vznik se datuje do období 25. století před naším letopočtem. Navštívení této pyramidy je dobrodružstvím samým o sobě, a protože je méně turisticky vyhledávaná než ostatní známé pyramidy, můžete si vychutnat tichou a klidnou atmosféru místa.

Druhou pyramidou, kterou byste v Dahshuru neměli nechat ujít, je Červená pyramida. Tato jedinečná stavba, kterou postavil faraon Snofru, je první "pravou" pyramidou v Egyptě a považuje se za katalyzátor pro pozdější stavbu většiny velkých pyramid v zemi. Díky svému barvě, která vypadá červeno-oranžově při západu slunce, je tato pyramida výrazná a nádherná. Stejně jako u Křivky pyramidy, i zde nebudete muset čelit davům turistů a bude zde dostatek prostoru na prozkoumání a nasátí atmosféry místa.

Navštěvování pyramid v Dahshuru zabere jednou či dvě hodiny, což z toho činí ideální výlet během vaší dovolené v egyptské metropoli Káhiře. I když může být Dahshur na první pohled poněkud vzdálené místo, stojí za to do něj vyrazit. Cesta z Káhiry trvá přibližně hodinu a je možné si najmout taxík, aby vás dopravil na místo.

Budete fascinováni těmito majestátními stavbami a jejich historií, která se táhne zpět tisíce let. Zároveň si můžete vychutnat klid a pohodu tohoto místa, které je výrazně méně přeplněné turisty než ostatní známé lokality v Egyptě. A když se budete vracet zpět do rušného prostředí Káhiry, budete mít pocit, že jste prožili ojedinělý a výjimečný zážitek během své dovolené v Egyptě.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země bohatá na historii a památky, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z těchto zajímavých destinací je oblast Dahshur, která se nachází asi 40 kilometrů jihozápadně od hlavního města Káhiry. Tato oblast je známá svými velkolepými pyramidami – Křivou a Červenou pyramidou.

Dahshur je domovem několika významných archeologických nalezišť, která představují klíčový úsek Egyptské pyramidové stavby. Jednou z nejzajímavějších struktur v této oblasti je Křivá pyramida, která byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Je to vůbec první pyramidová stavba s hladkými stěnami a pro návštěvníky je možné vstoupit a prozkoumat její nitro.

Další významnou pyramidou v této oblasti je Červená pyramida, kterou rovněž nechal postavit faraon Snofru. Toto je druhá největší pyramidová stavba v Egyptě a je známá svou červenou barvou, kterou vzniká díky použití červeného písku při její konstrukci. Návštěvníci si mohou prohlédnout také tuto pyramidu, včetně vstupu dovnitř, kde lze spatřit pohřební komoru.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahshur a jeho pyramidy, nejenže získáte jedinečný pohled do minulosti, ale také budete mít možnost zažít neuvěřitelnou atmosféru starověkého Egypta. Pro ty, kteří si chtějí prodloužit svůj pobyt v této oblasti, je k dispozici také několik ubytovacích zařízení.

Dahshur a jeho okolí nabízí různé typy ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Zde najdete širokou škálu hotelů od luxusních resortů až po bezpečné a cenově dostupné penziony. Mnohé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí v blízkosti pyramid, takže můžete vychutnat nepřekonatelný výhled na tato historická místa přímo z vašeho hotelového pokoje.

Co se týče stravování, v okolí Dahshuru jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, které nabízejí širokou paletu místních specialit i mezinárodních pokrmů. Po celodenním prozkoumávání pyramid si zde můžete odpočinout, vychutnat si chutnou večeři a zároveň si prohlédnout pestrou nabídku tradičních egyptských jídel.

Navštívení Dahshuru je jedinečným zážitkem, který vás přenese přímo do dávného Egypta. Je to skvělá příležitost poznat velkolepost starověké architektury a historie, kterou zanechali faraoni. Aby byl váš pobyt v této oblasti co nejpohodlnější, je doporučeno rezervovat si ubytování předem a využít tak všech výhod, které Dahshur a jeho pyramidy nabízejí.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egyptské město Dahšúr se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky svým historickým památkám - Křivce a Červené pyramidě. Toto území je bohaté na kulturní a historické dědictví, ať už jde o staré pyramidy, chrámy nebo hrobky. Nicméně, pokud jde o počasí, místní klima hraje důležitou roli a ovlivňuje zdejší podmínky.

Dahšúr se nachází v oblasti se suchým a horkým klimatem, které je typické pro severní Afriku. Panuje zde subtropický stepní klima s vysokými letními teplotami a nízkými srážkami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 35 až 40 ° C, navíc ovlivněna přítomností písečné pouště. Vzhledem k tomu, že Dahšúr leží pouze pár kilometrů od Nilu, je zde také vysoká vlhkost vzduchu.

V zimě je to zde o něco mírnější, ale díky své poloze je Dahšúr stále teplé místo. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 20 ° C během dne a kolem 10 ° C v noci. Srážky jsou zde vzácné, převážně v podobě krátkých lijáků, které přicházejí během období dešťů v listopadu a prosinci.

V důsledku sucha je vegetace v Dahšúru omezená. Zdejší krajina je převážně písečná poušť s několika oázami. Přesto se zde vyskytují ozdobné stromy a rostliny, které jsou přizpůsobené extrémním podmínkám. Mezi tyto rostliny patří například akácie, tamaryšek a datle. Fauna je také omezená, avšak najdeme zde několik druhů plazů a hmyzu.

Pokud plánujete návštěvu Dahšúru a obdivování Křivky a Červené pyramidy, je důležité si být vědom, jaké jsou místní podmínky. Doporučuje se sebou mít dostatek pitné vody a chránit se před slunečním zářením vhodným oblečením a opalovacím krémem. Také se zapamatujte, že v létě je zde nejvyšší turistická sezóna, takže může být velmi rušno.

Dahšúr je fascinujícím místem s bohatou historií a úchvatnými památkami. Ačkoli zde převládá suché a horké klima, mnoho turistů se přesto rozhodne tuto oblast navštívit a poznat tajemství starého Egypta. Při návštěvě mějte na paměti, že počasí může hrát důležitou roli, a proto se připravte na vyšší teploty a nízkou vlhkost.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky