Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Hurghada Makadi Bay

Letenka Egypt Hurghada Makadi Bay


Letenka do Egypta: Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Hurghadě - Makadi Bay

Pokud plánujete svou dovolenou a hledáte exotickou destinaci plnou slunečních paprsků, úchvatných pláží a nespočtu možností pro zábavu a relaxaci, pak je Egypt právě pro vás. Konkrétně oblíbená destinace Hurghada - Makadi Bay nabízí vše, co si můžete přát pro svou dokonalou dovolenou. A s letenkou do této oblasti se vám otevírá dveře do ráje na Zemi.

Hurghada - Makadi Bay se nachází na východním pobřeží Egypta, přibližně 550 kilometrů od Káhiry. Oblast je známá svými krásnými korálovými útesy, tyrkysovými vodami Rudého moře a neuvěřitelnou biodiverzitou pod hladinou moře. Je to ráj pro milovníky potápění a šnorchlování, kteří mají jedinečnou příležitost objevit fascinující podvodní svět.

Jedním z nejznámějších letovisek v oblasti je Makadi Bay, která se nachází přibližně 30 kilometrů jižně od Hurghady. Makadi Bay nabízí neuvěřitelně krásné pláže s bílým pískem a azurovým mořem, které láká svěžími vlnami k osvěžení. Oblasti také dominují luxusní rezorty, které poskytují vysokou úroveň služeb a možností pro relaxaci a odpočinek.

Během svého pobytu v Hurghadě - Makadi Bay si můžete vychutnat mnoho aktivit a zážitků. Potápějte se v jednom z nejúchvatnějších potápěčských rájů světa a obdivujte pestrou škálu podmořského života. Pojďte si zasurfujte na vlnách Rudého moře nebo si vyzkoušejte windsurfing. Pro milovníky golfu je k dispozici golfový klub Makadi Bay s panoramatickým výhledem na moře.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nezapomeňte navštívit starověkou egyptskou památku Luxor, která se nachází přibližně 300 kilometrů od Hurghady. Zde se můžete projít kolem majestátních chrámů a prozkoumat starověké artefakty.

Letenka do Hurghady - Makadi Bay je snadno dostupná z mnoha evropských měst. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Hurghady z různých destinací. Můžete si vybrat z široké nabídky letů a najít si tu nejlepší variantu pro vás.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunečních radovánek, krásných pláží a úžasných dobrodružství pod mořskou hladinou, pak Hurghada - Makadi Bay je pro vás tou správnou volbou. Nezapomeňte si zakoupit letenku a zažít nezapomenutelnou dovolenou v této exotické a nádherné destinaci. Hurghada - Makadi Bay s vaší letenkou je jedinečným místem pro dovolenou snů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Makadi Bay


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hurghady a Makadi Bay v Egyptě?

Nejlepší doba na návštěvu Hurghady a Makadi Bay je mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 25-30 °C.

2. Jak se dostanu z letiště do Hurghady a Makadi Bay?

Z letiště v Hurghadě existují různé možnosti dopravy do Hurghady a Makadi Bay, včetně taxi služeb, předplacených transferů nebo hotelových shuttle busů. Doporučuje se předem zarezervovat dopravu, aby se zajistila pohodlná a bezpečná jízda.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Hurghadě a Makadi Bay?

Hurghada a Makadi Bay jsou populární destinace pro potápění a šnorchlování, díky svému bohatému podmořskému světu. Další atrakce zahrnují vodní sporty, jako je windsurfing a jízda na vodním skútru, výlety na korálové ostrovy v Rudém moři, návštěvy egyptských chrámů a povinnou zastávku v Hurghadském akváriu.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Hurghadě a Makadi Bay?

Hurghada a Makadi Bay nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé cestovatelské potřeby a rozpočty. Patří sem luxusní hotely, plavební lodě, apartmány a rodinné rezorty. Doporučuje se vybrat si ubytování s přístupem k pláži, vzhledem k bohatství vodních aktivit v regionu.

5. Je v Egyptě bezpečno cestovat?

Egypt je turisticky populární destinace a mnoho oblastí, včetně Hurghady a Makadi Bay, je dobře střeženo a bezpečno pro cestovatele. Nicméně je vždy dobré sledovat aktuální cestovní zprávy a dodržovat příslušné zákony a doporučení místních úřadů a konzulátů.

6. Jaké jsou pokyny ohledně místní kultury a obyčejů v Egyptě?

V Egyptě je vhodné respektovat místní kulturu a obyčeje. Doporučuje se oblečení, které pokrývá ramena a kolena, zejména při návštěvě náboženských míst. Je také vhodné se vyvarovat přílišného alkoholu a dodržovat zvyky a zvyklosti místních lidí.

7. Jaké jsou možnosti stravování v Hurghadě a Makadi Bay?

Hurghada a Makadi Bay nabízí širokou škálu stravovacích možností. Existují restaurace nabízející tradiční egyptskou kuchyni, stejně jako mezinárodní kuchyně, včetně italské, asijské, středomořské a dalších. V mnoha hotelech jsou také k dispozici all-inclusive stravovací možnosti.

8. Jaká je místní měna a kde si mohu směnit peníze?

Místní měna Egyptu je egyptská libra (EGP). Směna peněz je možná v místních bankách, směnárnách, v některých hotelech a na letištích. Je také možné platit kreditními kartami v mnoha obchodech a restauracích, ale je vždy dobré mít také hotovost na malé nákupy nebo tzv. Tržní prodej.

9. Můžu pít vodu z kohoutku v Hurghadě a Makadi Bay?

Ne, není doporučeno pít vodu z kohoutku v Hurghadě a Makadi Bay. Je bezpečnější pít balenou vodu, kterou lze snadno zakoupit v obchodech nebo v hotelových restauracích.

10. Jaká jsou doporučená očkování před cestou do Egypta?

Před cestou do Egypta se doporučuje se poradit s lékařem o doporučených očkováních. Obvykle jsou doporučena očkování proti hepatitidě A a B, cholerě, žloutence a břišnímu tyfu. Opět je vždy nejlepší se poradit s odborníkem kvůli osobním zdravotním podmínkám a historii.


Počasí Egypt Hurghada Makadi Bay


Egyptské letovisko Hurghada leží na východním pobřeží Rudého moře a je jedním z nejpopulárnějších cílů turistů z celého světa. V rámci tohoto letoviska se nachází i malebná oblast Makadi Bay, která přitahuje turisty svou nádhernou pláží a vynikajícím počasím.

Hurghada a Makadi Bay jsou oblasti, kde panuje horké pouštní klima se suchými a slunečnými zimami a horkými léty. Díky své poloze u Rudého moře mají tyto oblasti poměrně mírné zimy, kdy teploty obvykle nepoklesnou pod 20°C. Naopak v létě dosahují teploty pravidelně přes 30°C a s přibývajícím létem se mohou dokonce blížit k 40°C.

Co se srážek týká, Hurghada a Makadi Bay jsou známé svými suchými podmínkami. V průměru zde spadne pouze asi 3 až 5 dní srážek za rok. Deštivé období je obvykle v zimě mezi prosincem a březnem, ale i během těchto měsíců je množství srážek minimální. Prakticky celý rok se zde můžete těšit na slunečné a suché počasí.

Hurghada a Makadi Bay jsou pro své perfektní počasí a slunečné dny ideálním místem pro strávení dovolené. Slunečním paprskům se zde můžete těšit prakticky po celý rok, což dělá z těchto oblastí oblíbená místa nejen pro koupání, ale také pro šnorchlování a potápění do Rudého moře. Díky teplému mořskému proudění je voda v Rudém moři teplá téměř po celý rok.

Další předností tohoto místa je nízká vlhkost vzduchu, která poskytuje příjemný pocit i při vysokých teplotách. Návštěvníci tak nemusí trpět na dusno jako v některých jiných horkých destinacích.

Hurghada a Makadi Bay jsou tedy zeměpisnými oblastmi Egyptu, kde můžete očekávat skvělé počasí téměř po celý rok. Je to místo, kde se můžete těšit na slunce, teplo a nádherné podmínky na pláži, ať už se rozhodnete aktivně trávit čas ve vodě, nebo si užívat pohodu na pláži.


Dovolená Egypt Hurghada Makadi Bay


Egypt je znám jako destinace se sluncem, pískem a mořem a to zvláště v letních měsících, kdy je v našich končinách již poměrně chladno. Jednou z populárních letovisek v Egyptě je Hurghada Makadi Bay, která se nachází na pobřeží Rudého moře.

Hurghada Makadi Bay je oblíbenou destinací turistů ze všech koutů světa, kteří sem jezdí za odpočinkem, sluncem a potápěním. Díky svému poloze v jihozápadní části Egypta nabízí celoroční teploty nad 20 stupňů, takže se sem přijíždí relaxovat i mimo sezónu. Co se týče aktivit, Hurghada Makadi Bay nabízí nejen ráj pro potápěče a šnorchlaře, ale i pro milovníky sportu. V okolí se nachází několik golfových hřišť, kde si můžete zahrát golf, tenis, squash nebo vyrazit na vodní lyžování.

Jednou z největších zajímavostí v této oblasti je korálový útes, který se nachází v moři nedaleko břehu. Potápěči a šnorchlaři zde mohou pozorovat různorodou faunu a flóru mořského života, od korálů a ryb až po žraloky a rejnoky. Pokud se potápění nebo šnorchlování nechcete věnovat sami, můžete si objednat exkurzi s průvodcem.

Mimo vodní aktivity nabízí Hurghada Makadi Bay také krásné pláže a možnost relaxace v luxusních spa centrech a wellness oázách. Zde se můžete nechat hýčkat, masírovat nebo se jen tak válet na lehátku a užívat si teplé slunce.

Důležitým faktorem pro úspěšnou dovolenou je i ubytování. Hurghada Makadi Bay nabízí široký výběr hotelů s různými cenovými kategoriemi, od levných po luxusní. V nabídce jsou i all inclusive hotely, které kromě ubytování a stravy nabízejí i volnočasové aktivity a zázemí.

Pro návštěvu Hurghady Makadi Bay je doporučeno cestovat s cestovní kanceláří, která zajišťuje letenky, ubytování a transfer na letišti. Kromě toho vás i seznámí se zdejšími zvyky a pomůže vám v případě potřeby s řešením situací.

V závěru lze konstatovat, že Hurghada Makadi Bay je krásným místem na dovolenou, kde se můžete v zimních měsících obklopit teplem a sluncem, zasportovat si a relaxovat na pláži. Pokud máte rádi potápění nebo šnorchlování, je toto místo tím pravým pro vás. Pokud vás golf nebo tenis láká více, tak ani pro vás tato lokalita nezklame. Kromě aktivity se zde můžete také věnovat relaxaci v luxusních wellnes centrech. Proto Hurghada Makadi Bay určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Egypt Hurghada Makadi Bay


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro milovníky slunce, moře a dobrodružství. A jedním z nejatraktivnějších míst, která Egypt nabízí, je Hurghada. Hurghada je známá svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a jedinečným korálovým útesem, který je rájem pro potápěče i šnorchlování.

Jednou z oblíbených oblastí v Hurghadě pro ubytování je Makadi Bay. Makadi Bay leží asi 30 kilometrů jižně od centra Hurghady a nachází se v okouzlujícím zálivu s klidným mořem a nádhernými písečnými plážemi. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, zatímco mají stále snadný přístup k všem hlavním atrakcím Hurghady.

V Makadi Bay najdete široký výběr luxusních rezortů a hotelů. Tyto hotely nabízejí vše, co byste mohli potřebovat, aby váš pobyt v Hurghadě byl nezapomenutelným zážitkem. Většina hotelů má vlastní soukromé pláže, bazény, restaurace, bary, wellness centra a různé sportovní a rekreační vyžití. Pro milovníky golfování je v Makadi Bay také k dispozici 18jamkové golfové hřiště.

Jedním z nejznámějších hotelů v této oblasti je „Makadi Bay Resort & Spa“. Tento luxusní hotel nabízí široký výběr pokojů a apartmánů se všemi moderními vybaveními a soukromými balkony nebo terasami s výhledem na moře nebo zahradu. Hotel má také několik restaurací s různými druhy kuchyně, kde si můžete vychutnat tradiční egyptské speciality i mezinárodní pokrmy. Relaxovat můžete v luxusním lázní a wellness centru, kde si můžete dopřát masáže, kosmetické ošetření nebo si zacvičit ve fitness centru.

Pokud hledáte dobrodružství a akční vyžití, Makadi Bay je ideálním výchozím bodem k objevování podmořského světa Rudého moře. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a obdivovat krásy korálových útesů a barevných ryb. V Makadi Bay můžete také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je například kiteboarding, windsurfing, vodní lyžování nebo jízdu na banánu.

Pokud se rozhodnete pro výlet mimo Makadi Bay, můžete navštívit i další zajímavá místa, jako je starobylý chrám Karnak v Luxoru nebo egyptská pyramidová pole v Gíze. Tyto výlety lze snadno zorganizovat prostřednictvím hotelu nebo cestovní agentury.

Když se rozhodnete strávit svou dovolenou v Egyptě v Hurghadě v oblasti Makadi Bay, budete mít možnost zažít jedinečné kombinace klidu a relaxace s dobrodružstvím a aktivitami ve vodě. Bez ohledu na to, zda hledáte romantickou dovolenou, rodinnou dovolenou či dovolenou se skupinou přátel, Makadi Bay vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky