Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná slunce, ale když se nad hlavou objeví pár obláčků, může se počasí rapidně změnit. Luxor, největší muzeum pod širým nebem, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud se podíváme na počasí v této oblasti v průběhu celého roku (leden až prosinec), návštěvníci si mohou užít celý rok příjemného počasí s teplotami v rozmezí od 15 °C v noci až do 40 °C během letních měsíců.

Krásné počasí a slunce jsou ideální pro návštěvu Egypta a prozkoumání jedinečných památek této země. Když se budete procházet po slunečné stezce ke Chrám Medinet Habu, který sloužil jako pohřební komplex a chrámový komplex faraona Ramzese III., poznáte, proč se o tomto chrámu říká, že je to nádherná ukázka architektury. Mějte na paměti, že tam bude hodně lidí, takže se připravte na fronty a dlouhé očekávání na slunci.

Dále se můžete vypravit do Dóru Hatsepsut, což je důležitý archeologický komplex, který je součástí Údolí králů. Komplex byl postaven pro královnu Hatšepsut a je zde mnoho neuvěřitelně zachovalých freskových maleb z její doby. Pokud máte štěstí na slunečný den, budou barvy maleb hýřit velkolepostí.

Údolí králů se nachází nedaleko Luxoru a je to místo, kde mohou návštěvníci vejdou do hrobek více než 60 faraonů, včetně Tutanchamona. Vzhledem k tomu, že se nachází pod zemí, může být teplota značně nízká a kromě toho, že je důležité si vzít vhodné oblečení, tak je nutné počítat i s množstvím lidí, kteří v hrobech během návštěvy zůstanou uzavřeni.

Zvláště během letních měsíců jsou v Luxoru velké rozdíly v teplotách během dne a noci, takže se připravte na změnu. V noci se může stát, že bude trochu chladno, ale přes den budete potřebovat nějakou ochranu proti slunci. Použití slunečních brýlí a UV krému na ochranu pokožky jsou nutností, jelikož intenzita slunce v Egyptě může přesáhnout i 8 stupňů UV indexu.

Celkově vzato, počasí v Luxoru je ideální pro příjemnou dovolenou a prozkoumání země veškerých těchto památek, ale buďte připraveni na vysoké teploty a množství lidí, kteří jsou ochotni navštívit tyto krásné památky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta Luxoru, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů:

1. Jak se dostanu do Luxoru?

Luxor má mezinárodní letiště, takže nejrychlejší způsob je přistát přímo v Luxoru. Další možností je přiletět do Káhiry a pak cestovat letadlem, vlakem nebo autobusem do Luxoru.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší doba pro návštěvu Luxoru je od října do dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. Během léta je zde extrémní horko.

3. Kolik stojí vstupenka do Údolí králů?

Cena vstupenky do Údolí králů se liší v závislosti na tom, které hrobky si chcete prohlédnout. Nejzákladnější vstupenka stojí kolem 200 egyptských liber.

4. Kde se nachází Dóra Hatšepsut?

Dóra Hatšepsut je starověký chrám nacházející se v Luxoru. Nachází se v královském údolí západně od řeky Nil.

5. Mohu si vybrat, které hrobky v Údolí králů si prohlédnu?

Záleží na vstupence, kterou si koupíte. Některé hrobky jsou z důvodu záchovy a ochrany před návštěvníky uzavřené, ale stále si můžete vybrat z řady otevřených hrobek, jako je například Tutanchamonova.

6. Jak dlouho trvá návštěva Chrám Medinet Habu?

Celková délka návštěvy Chrámu Medinet Habu závisí na vašem tempu a zájmu o archeologii. Obvykle se však pohybuje kolem 1-2 hodin.

7. Kde si mohu zakoupit vstupenky do památek v Luxoru?

Vstupenky můžete zakoupit na místě před vstupem do každé památky. Existují také různé egyptské cestovní kanceláře a webové stránky, které nabízejí online rezervace vstupenek.

8. Jaká je nejlepší cesta, jak se dostat do Údolí králů?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Údolí králů, je buď si najmout průvodce s dopravou nebo se připojit k organizovanému výletu. Mnoho hotelů v Luxoru nabízí také dopravu do údolí.

9. Je možné fotografování uvnitř památek?

Fotografování uvnitř památek je obvykle zakázáno. Musíte se však sami informovat na místě, protože politika se může lišit v závislosti na památce a její ochraně.

10. Mohu si koupit suvenýry v okolí památek v Luxoru?

Ano, v okolí památek v Luxoru jsou k dispozici množství obchůdků, kde si můžete zakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky. Vždy je možné vyjednávat o ceně.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je zemí, která je známá po celém světě díky svým monumentálním chrámům a hrobkám. Pokud tedy plánujete navštívit tento nádherný stát, rozhodně byste neměli vynechat město Luxor.

Luxor je jedním z nejkrásnějších a nejzapůsobivějších měst v Egyptě. Nachází se na břehu řeky Nil a je domovem některých z nejvýznamnějších egyptských památek, včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů. Pokud tedy hledáte skvělé místo pro ubytování, rozhodně byste měli zvážit některý z hotelů nebo resortů v Luxoru.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování v Luxoru je hotel Steigenberger Nile Palace. Tento luxusní hotel nabízí vynikající polohu přímo na břehu řeky Nil a přináší nádherný výhled na chrámy a luxorské hory. Hotel je velmi dobře vybaven, včetně venkovního bazénu, wellness centra, restaurací a barů, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

Pro ty, kteří hledají skvělou hodnotu za peníze, je zde hotel Maritim Jolie Ville Luxor Island Resort. Tento hotel se nachází na soukromém ostrově na řece Nil a nabízí krásné pokoje a apartmány s výhledem na řeku nebo zahradu. Hotel má venkovní bazén, wellness centrum, restauraci, dětské hřiště a mnoho dalších služeb a aktivit pro hosty.

Pokud hledáte apartmánový hotel, můžete se rozhodnout pro Nour El Balad. Tento hotelový komplex nabízí prostorné apartmány s kuchyněmi a balkony s výhledem na řeku Nil. Hotel má venkovní bazén, restauraci a bar a nachází se v blízkosti mnoha turistických atrakcí v Luxoru.

Ať již se rozhodnete pro jakékoli ubytování, nezapomeňte navštívit některé z hlavních turistických atrakcí v Luxoru. Chrám Medinet Habu se nachází na západním břehu řeky Neo Nil a patří mezi nejhůře navštěvované chrámy v Luxoru. Dóru Hatsepsut je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě a nachází se také na západním břehu řeky Nil. Údolí králů je domovem mnoha hrobek a mumifikovaných těl egyptských králů a nachází se v horách na západním břehu řeky Nil.

Celkově lze říci, že Luxor je krásné město a skvělé místo pro výlety do egyptských památek. Bez ohledu na to, jaké místo pro ubytování si vyberete, rozhodně budete mít nádherný zážitek z výletu do této nádherné země.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt Luxor - Klenot faraonů očima cestovatele

Egypt je země se staletou historií a tajemnými památkami, které přitahují pozornost miliónů turistů každý rok. A jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je město Luxor. Nachází se na východním břehu Nilu a bývalo starověkým městem Thebou. Při návštěvě Luxoru se návštěvníci mohou ponořit do fascinujícího světa faraonů a jejich monumentálních památek, mezi něž patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je jednou z nejimpozantnějších památek v Luxoru. Tento staroegyptský chrám byl postaven faraonem Ramsesem III. a sloužil jako jeho pohřební místo. Stavba je úžasným příkladem egyptské architektury a zobrazuje boj různých božstev s nešťastnými a zlými silami. Stěny chrámu jsou zdobeny fascinujícími reliéfy, které vyprávějí příběhy faraonova života a jeho vítězstvích. Návštěvníci si mohou prohlédnout také impozantní sloupy a chodbu pokrytou hieroglyfy.

Další významnou památkou v Luxoru je Dóra Hatšepsut, někdy nazývána také jako Deir el-Baharí. Jedná se o pohřební chrám faraonky Hatšepsut, jedné z nejvýznamnějších ženských vládkyň starověkého Egypta. Chrám je vytesán do skály a je přístupný přes monumentální terénní schody. Jeho architektura je velmi unikátní, s terasami a sloupy, z nichž některé jsou stále zachované do dnešní doby. Uvnitř chrámu se nacházejí úžasné sochy a reliéfy, které vyprávějí příběh vlády faraonky Hatšepsut. Dóra Hatšepsut je skutečně jedním z vrcholů egyptského umění.

Pokud se chcete ponořit do mystického světa egyptského pohřebního rituálu, nemůžete vynechat návštěvu Údolí králů. Toto údolí, nacházející se na druhé straně Nilu od Luxoru, bylo místem posledního odpočinku mnoha faraonů z Nové říše. Chrám je vytesán přímo do skály a je domovem hrobek jako je například hrobka Tutanchamona. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat některé z nejlépe zachovaných hrobek faraonů, které jsou plné fascinujících barevných malb, hieroglyfů a soch. Údolí králů je opravdu místem, které nás přenesou zpět do dávných dob a do světa egyptské mytologie.

Aby návštěvníci mohli co nejlépe prozkoumat tyto úžasné památky v Luxoru, je doporučováno si zakoupit letenku do Egypta. Luxor je snadno přístupný letištěm Luxor International Airport, které nabízí spojení s mnoha evropskými městy. Ve městě je také dostupná řada hotelů a turistických služeb, které zajistí pohodlný pobyt.

Luxor je skutečným rájem pro archeology, historiky a všechny, kteří se zajímají o starověký Egypt. Návštěva Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je nezapomenutelný zážitek, který vás přenese skrze čas a přiblíží vám tajemství faraonů.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu a nepřekvapivě je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. A pokud hledáte dovolenou plnou exotiky, dobrodružství a fascinujících památek, pak je Luxor místem, které byste neměli vynechat.

Luxor leží na břehu řeky Nil a je považován za jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Jeho historické centrum se rozkládá v blízkosti starověkého města Theby, které bylo hlavním sídlem po mnoho staletí slavného Nového království Egypta.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Luxoru je Chrám Medinet Habu. Tento impozantní chrám byl postaven za vlády Ramesse III. a sloužil jako jeho pohřební svatyňka. Jeho architektura je široce respektována pro svou krásu a detailnost. Zde můžete obdivovat obrovské obrazy, vyryté hieroglyfy a malebné reliéfy, které vyprávějí příběh o životě faraona.

Dalším velkolepým místem v Luxoru je Dór Hatšepsut. Toto místo sloužilo jako pohřební chrám královny Hatšepsut, jedné z nejslavnějších a nejvlivnějších žen ve starověkém Egyptě. Chrám je živým příkladem velkoleposti a dokonalosti staroegyptské architektury. Sestává z terras, které se dramaticky zdvihají nad okolním prostředím. Tento chrám si zcela jistě zaslouží vaši návštěvu.

A pak je tu samozřejmě největší atrakce v Luxoru - Údolí králů. Toto místo je považováno za nejvýznamnější nekropoli v Egyptě, kde jsou pohřbeni mnozí faraoni z Nového království. Údolí králů je domovem hrobek slavných faraonů jako Tutanchamon, Ramesses II. a Seti I. Procházka tímto údolím vám umožní ponořit se do minulosti a obdivovat nádherné vyřezávané stěny, barevné fresky a bohatě zdobené sarkofágy.

Abyste si opravdu užili svou dovolenou v Luxoru, je nejlepší si najmout kvalifikovaného průvodce, který vám bude poskytovat informace a výklad o každé navštívené památce. Průvodci často mají hluboké znalosti egyptské historie a mohou vám přiblížit význam a významné detaily každého místa.

Luxor je také známý svými nádhernými loděmi, které se plaví po řece Nil. Mnoho turistů si rezervuje plavbu na několik dní, aby si užili krásu řeky a navštívili další významné památky, jako je chrám Karnaku, chrám Abydos a město Edfu.

Celkově vzato, dovolená v Egyptě, konkrétně v Luxoru, je prozkoumáváním historie, získáváním nových znalostí a obohacováním vaší duše. Nebudete jen dovolenku, ale cestu zpátky v čase, která vás přenese do světa faraonů, pyramid a věčného života.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky