Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Nuweiba

Letenka Egypt Nuweiba


Egypt je země známá svou bohatou historií a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Nuweiba, ležící na egyptském Sinaji. Pokud se chystáte do této oblíbené turistické destinace, je to skvělý nápad. Ale jak se tam dostat? Jedním z nejlepších způsobů je po vzduchu a letenkou Egypt Nuweiba.

Letenka Egypt Nuweiba vám umožní rychlou a pohodlnou cestu do tohoto krásného egyptského města. Nuweiba se nachází na východním pobřeží Sinaje, nedaleko hranic s Izraelem. Jedná se o malebnou oblast s překrásnými plážemi a jedinečnou podmořskou faunou a flórou.

Nuweiba je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a relaxaci daleko od shonu větších egyptských letovisek. Zdejší pláže jsou téměř nedotčené turistickým ruchem a nabízejí klidné a nekonečné písečné pláže s krásnými výhledy na Rudé moře. Při potápění nebo šnorchlování můžete objevovat úchvatné podmořské korálové útesy a pozorovat pestrou mořskou faunu.

Pro cestovatele, kteří mají zájem o přírodu, je výlet do hory Sinaj nezapomenutelným zážitkem. Hora Sinaj je známá svou biblickou historií a je to jedno z nejposvátnějších míst pro židovské, křesťanské a islámské náboženství. Výstup na vrchol hory je náročný, ale odměnou vám budou úžasné výhledy na Sinajské pohoří a okolní krajinu.

Letenka Egypt Nuweiba je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí navštívit nejbližší egyptský přístav v Akabě. Zde můžete najít historické památky, jako je Akabská pevnost nebo klášter svaté Kateřiny, který se nachází nedaleko hory Sinaj.

Navštěvovat Nuweibu můžete po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda v plném rozkvetu. V létě může být horko, ale moře je osvěžující a plavání je tím ideálním způsobem, jak se ochladit.

Letenka Egypt Nuweiba je skvělým způsobem, jak získat rychlý a Snadný přístup do tohoto kouzelného egyptského města. Při plánování své cesty do tohoto místa nezapomeňte prozkoumat bohatou historii Sinaje. Ať už jste zde kvůli pokoju a klidu, potápění pod vodou, zkoumání hor nebo návštěvě historických památek, Nuweiba vás nadchne svou krásou a pohostinností.


Dovolená Egypt Nuweiba


Egyptské město Nuweiba se nachází na severozápadním pobřeží Sinajského poloostrova a je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené spojené s opalováním, potápěním a relaxací na pláži. Nuweiba se nachází mezi dvěma velkými turistickými destinacemi, tabájskou zátokou a deltou Jordánu, což z něj činí skvělé místo pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Sinajského poloostrova.

Pláže v Nuweibě jsou úchvatné, s jemným pískem a průzračnými vodami Rudého moře. Je zde také mnoho možností vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování, které umožňují návštěvníkům objevit bohatý podmořský svět plný korálů a pestrobarevných ryb. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je zde také možnost organizovat potápění na jednom z největších potápěčských míst v Egyptě, korálové zahrady Ras Abu Galum.

Kromě plážových aktivit můžete také prozkoumat kulturní bohatství Nuweiby a jejího okolí. Nedaleko jsou pozůstatky starověkých osad a vykopávek z doby faraónů. Navštivte starověké město Monastery, kde se nachází klášter svaté Kateřiny, který je jedním z nejstarších dochovaných klášterů na světě. Tato historická lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a stojí za návštěvu.

Pro milovníky přírody je tu také Mojžíšova hora, která se tyčí nad Nuweibou. Na vrcholku hory se nachází kaple, kde podle biblických příběhů Mojžíš obdržel desky s desaterem. Tato hora je oblíbená destinace pro horolezce a poutníky, a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Nuweiba je také skvělým výchozím bodem pro další dobrodružné aktivity v Sinaji. Můžete se vydat na výlet do kaňonu Coloured Canyon, kde se zastavíte na průzračných vodopádech nebo si prohlédnete unikátní skalní útvary. Další možností je prozkoumat Beduínské tábory v poušti, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradičním způsobem života Beduínů.

Dovolená v Nuweibě nabízí dokonalou kombinaci relaxace na pláži a dobrodružství v přírodě. Navštěvováním jedinečných míst, jako je klášter svaté Kateřiny a Coloured Canyon, si budete moci prohlédnout kulturní a přírodní bohatství Sinajského poloostrova. Pokud hledáte dovolenou, která nabízí něco víc než jenopouštění pláží, je Nuweiba správnou volbou.


Počasí Egypt Nuweiba


Egyptské městečko Nuweiba se nachází na Sinajském poloostrově, poblíž hranice s Izraelem. Jeho poloha u Rudého moře a v blízkosti hornatého vnitrozemí z něj činí atraktivní turistickou destinaci. Kromě pláží s bílým pískem a průzračné vody si návštěvníci mohou užít například potápění, surfování nebo koupání s delfíny.

Z hlediska počasí je Nuweiba typickým zástupcem subtropického podnebí. To znamená, že se zde vyskytují horká léta a mírné zimy. Nejtepleji bývá v období června až září, kdy průměrné teploty dosahují 35 až 40 stupňů Celsia. Naopak v prosinci a lednu se maximální teploty pohybují v rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia.

V zimě může být v Nuweibě i chladněji, než by turisté očekávali. V noci teploty klesají až k 10 stupňům Celsia a přes den se teploměr zasekává kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Pokud tedy plánujete pobyt v této části Egypta v období října až března, nezapomeňte si vzít i nějaké teplejší oblečení.

Co se týče srážek, nejsušším měsícem je únor a v březnu už se početnější deště vyskytují o něco častěji. V letních měsících se srážky téměř nevyskytují.

Pokud plánujete návštěvu Nuweiby, zohledněte v plánu i teploty a srážky. Pokud nevadí vám horké počasí, přijedte v létě a užijte si pláže a vody Rudého moře. Kristalicky průzračná voda a velké množství korálů a ryb vám jistě zaručí nezapomenutelný zážitek. V zimě zase můžete využít pobytu v místech, kam příliš turistů nezavítá, a užít si klidnou dovolenou výhodněji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Nuweiba


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Nuweibě?

Nejlepší pláže v Nuweibě jsou Taba Heights a Ras Shitan.

2. Je v Nuweibě bezpečno?

Nuweiba je relativně bezpečné místo, ale stejně jako všude v Egyptě, je potřeba být opatrný, zejména ve večerních hodinách.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nuweiby?

Nejlepší doba pro návštěvu Nuweiby je od dubna do října, kdy je počasí slunečné a teploty příjemné.

4. Jak se dostat do Nuweiby?

Nejlepší cesta do Nuweiby je letecky na letiště v Sharm El Sheikh, odkud je možné si najmout auto nebo využít autobusovou dopravu.

5. Co vidět v Nuweibě?

V Nuweibě jsou zajímavé především pláže, ale můžete si také prohlédnout klášter sv. Kateřiny nebo se vydat na výlet do pouště Sinai.

6. Potřebuji vízum pro návštěvu Nuweiby?

Ano, pro vstup do Egypta je nutné mít platné vízum, které lze získat na letišti nebo na hranicích.

7. Je v Nuweibě možné využít taxislužby?

Ano, v Nuweibě je možné využít taxislužbu, ale je nutné být ostražitý a dohodnout si cenu předem.

8. Jaká je místní měna v Nuweibě?

Místní měna v Nuweibě je egyptská libra (EGP).

9. Můžu si v Nuweibě pronajmout auto?

Ano, v Nuweibě je možné si pronajmout auto od některé z místních autopůjčoven.

10. Kolik stojí ubytování v Nuweibě?

Cena ubytování v Nuweibě závisí především na typu a úrovni ubytování, ale v průměru se pohybuje od 20 do 100 dolarů za noc.


Ubytování Egypt Nuweiba


Egypt nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání, a jedním z nich je také krásná oblast Nuweiba. Tato malebná destinace se nachází na pobřeží Rudého moře a je oblíbenou volbou mezi turisty z celého světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují navštívit Nuweibu, je úžasné ubytování, které tu najdou. Existuje zde mnoho různých možností pro ubytování, ať už jste zde na rodinnou dovolenou, romantickou dovolenou ve dvou nebo jste sem přijeli za dobrodružstvím a potápěním.

Luxusní hotely a letoviska jsou v Nuweibě jasnou volbou pro návštěvníky, kteří hledají komfort a soukromí. Tyto hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, jako jsou bazény, lázně, restaurace, bary, pláže a další. Zde se můžete vydat na procházku po bílém písku pláže a užít si krásné výhledy na moře. Tyto hotely také často poskytují aktivity a zážitky, jako je jízda na velbloudech, potápění nebo šnorchlování.

Pro ty, kteří preferují přírodní krásu a odpočinek, je v Nuweibě také možnost kempování. Můžete si zapůjčit stan a strávit noc v národním parku Ras Abu Galum, což je jedinečná přírodní rezervace s nádhernými plážemi a korálovými útesy. Tato možnost ubytování je ideální pro dobrodružné typy, kteří hledají autentický zážitek a blízkost k přírodě.

Pokud se rozhodnete zůstat v Nuweibě, budete mít také možnost poznat místní kulturu a gastronomii. Ve městě se nachází mnoho restaurací a stánků s tradičními egyptskými pokrmy, jako je falafel, hummus nebo kebab. Můžete si také vychutnat chutné čerstvé ryby a mořské plody, které jsou typické pro tuto oblast.

V Nuweibě si také můžete užít různé aktivity a atrakce. Můžete se vydat na safari pouští nebo prozkoumat okolní hory a kaňony. Můžete si také pronajmout kánoi nebo windsurfingové vybavení a zkoumat korálové útesy pod hladinou moře.

Nuweiba je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na exotickém místě. S mnoha možnostmi ubytování, atrakcemi a aktivitami, které tato destinace nabízí, je to ideální místo pro dovolenou. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo si užít kempování v národním parku, jistě zde strávíte nezapomenutelný čas.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky