Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Subic Bay

Dovolená Filipíny Subic Bay


Dovolená na Filipínách může být náročná, ale zároveň nezapomenutelná záležitost. V této zemi je mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Mezi nimi patří také Subic Bay, krásná oblast nacházející se na ostrově Luzon, v provincii Zambales. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, nabízí se vám celá řada aktivit a zážitků.

Subic Bay byla dlouhá léta americkou vojenskou základnou. Tyto dny jsou již minulostí a z této oblasti se stal turistický ráj. Co tedy můžete na Subic Bay zažít?

Navštivte památník Corregidor Island, který připomíná události z druhé světové války. Na ostrov si můžete prohlédnout vojenská zařízení, tunely a řadu dalších zajímavostí.

Místní pláže nabízejí řadu možností k relaxaci i adrenalinovým aktivitám. K dispozici máte vodní sporty jako například šnorchlování, potápění, wakeboarding, kitesurfing a mnoho dalších.

Lákavou volbou pro dobrodružnější návštěvníky bude návštěva zoologické zahrady, kde si budete moci prohlédnout lokální zvířata i exotické druhy jako koaly, krokodýly, africké slony a další.

Chcete-li si zpestřit dovolenou, můžete si pronajmout motorku a vyrazit na cestu po okolí. Projedete tím krásné oblasti a budete mít možnost poznat místní kulturu a zvyky.

Subic Bay je také skvělým místem pro potápění. Můžete si zde prohlédnout koralové útesy a mnoho druhů ryb.

Milovníci golfu zde najdou také vynikající hřiště, kde si mohou zahrát a užít si krásné prostředí.

Co se týká ubytování, Subic Bay nabízí řadu možností. Najdete zde řadu hotelů, apartmánů, rodinných penzionů a dalších ubytování.

Celkově lze říci, že Subic Bay je skvělé místo pro návštěvu na dovolené na Filipínách. Nabízí řadu aktivit a zážitků pro jednotlivce i rodiny. Můžete si zde užít slunce a moře i poznat místní kulturu. Věříme, že si zde užijete skvělou dovolenou, kterou nezapomenete.


Letenka Filipíny Subic Bay


Na severozápadě Filipín leží krásný a malebný přímořský region známý jako Subic Bay. Tato oblast je obklopena přírodní krásou, která zahrnuje horské řetězce, bujnou vegetaci a nádherné pláže. Subic Bay je známá svými zátočinami a je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Subic Bay je národní park Subic Bay Metropolitan, který se rozprostírá na ploše přes 11 000 hektarů. Tento národní park nabízí návštěvníkům příležitost objevit přírodu v její nejpestřejší podobě. Zde můžete potkat ohrožená zvířata, jako jsou krokodýli, tropy a ptáci, nebo shlédnout ukázku delfínů a lachtanů během jednoho z uměleckých představení v parku.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na prohlídku stromových korun v rámci jedinečného ekoturistického zážitku. Tato aktivita vás zavede do výšky stromových korun, kde budete mít jedinečný pohled na okolní krajinu. Zde můžete sledovat bohatství fauny a flóry, které tento region nabízí.

Pro milovníky vodních sportů je Subic Bay také ideálním místem. Zde můžete provozovat potápění, šnorchlování nebo jízdu na vodním skútru. Subic Bay je známá svými chráněnými úseky s bohatstvím korálových útesů a úžasnou biodiverzitou. Potápěči z celého světa sem přicházejí kvůli úchvatným potápěčským lokalitám, jako je například Skeletální vrak LST nebo koktejlová hora.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii Subic Bay, navštivte muzeum Subic Bay, které mapuje historii této oblasti od doby španělské kolonizace až po přítomnost rozvoje lodní a vojenské základny. Muzeum nabízí návštěvníkům pohled na místní kulturu, tradice a zvyky.

Přístup k Subic Bay je velmi jednoduchý. Nejbližším mezinárodním letištěm je Mezinárodní letiště Clark, které se nachází v nedaleké provincii Pampanga. Z letiště pak trvá asi 2 hodiny cesty autem, abyste se dostali do Subic Bay. Můžete také využít místní přepravy vlakem nebo autobusem.

Subic Bay nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství a přírodní krásy. Pokud hledáte ideální místo na dovolenou, Subic Bay je skvělou volbou pro každého, kdo miluje přírodu, vodní sporty a dobrodružství. Nechte se unést nádherným prostředím a objevte všechno, co tato úchvatná destinace nabízí!


Ubytování Filipíny Subic Bay


Subic Bay je neuvěřitelně krásné místo, které se nachází na západním pobřeží Filipín. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí být blízko přírodní krásy a mimo městský ruch. Pokud hledáte ubytování na Filipínách, Subic Bay by mělo být vaší první volbou. Níže si přečtěte více o tom, co Subic Bay nabízí, a jaké jsou zde možnosti ubytování.

Co můžete vidět v Subic Bay?

Subic Bay nabízí spoustu úžasných míst, které byste měli navštívit. Pokud máte rádi přírodu, můžete si vychutnat nádherné pláže a přírodní parky. Mezi nejpopulárnější patří Subic Bay Marine Park, kde se můžete podívat na podmořský svět a vyzkoušet si šnorchlování. Můžete se podívat na delfíny a lachtany a prožít s nimi nezapomenutelný zážitek. Pro milovníky adrenalinových zážitků je zde také několik džunglech výletů a zip line, které vám zaručí porci dobrodružství.

Mnoho turistů si také užívá luxusních resortů, které nabízejí mimořádně komfortní ubytování a nabídku kulinářských specialit.

Kde se můžete ubytovat v Subic Bay?

Subic Bay má širokou škálu ubytování, které splňuje různorodé požadavky turistů. Pokud hledáte pěkné a cenově dostupné ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností.

První možností jsou hotelové pokoje a apartmány, které jsou lehce dostupné v centru města a nabízejí pěkné pokoje a výbornou možnost stravování. Pokud máte rádi více soukromí, můžete si zvolit tzv. "Airbnb" ubytování, což jsou soukromé pokoje nebo byty, které můžete pronajmout od místních obyvatel.

Pro ty, kteří chtějí opravdový luxus a mít nádherný pobyt, jsou tady luxusní resorty. Tyto resorty nabízejí pokojové i apartmánové ubytování a jsou součástí známých hotelových řetězců, jako třeba Hylton.

Pro ty, kteří chtějí zážitek naplno, je k dispozici mnoho kempů a ubytování formou stanování. Tyto placené kempy nabízejí užší spojení s přírodou.

Jak si rezervovat ubytování v Subic Bay?

Rezervace ubytování v Subic Bay se dá provést různými způsoby. Můžete to udělat prostřednictvím různých webových stránek, jako je například Booking.com nebo Expedia.cz, kde si můžete prohlédnout více možností. Další možností je kontaktovat konkrétní ubytování a rezervovat si ho přímo.

Celkově lze říci, že Subic Bay nabízí spoustu možností v oblasti ubytování a je vhodný pro turisty s různorodými zájmy. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete si zde jistě užívat nezapomenutelný zážitek z přírodních krás.


Počasí Filipíny Subic Bay


Filipíny se mohou pochlubit bohatou a rozmanitou krajinou, která zahrnuje pohoří, pláže, deštné pralesy a mnoho dalších přírodních krás. Jednou z nejvíce proslulých oblastí je Subic Bay, která se nachází na severozápadě ostrova Luzon.

Subic Bay je oblíbená turistická destinace díky své unikátní kombinaci přírodních a kulturních atrakcí. Nachází se zde překrásné pláže, křišťálově čisté moře a bohatý podmořský svět, který přitahuje potápěče z celého světa. Turisté zde mohou prozkoumat množství farem, kde se pěstuje ryby, korály a další mořské živočichy.

Jedním z největších lákadel Subic Bay je Subic Bay Freeport Zone, což je bývalá vojenská základna, která se proměnila v turistickou a průmyslovou oblast. Tato zóna nabízí nákupní centra, restaurace, hotely a další zařízení pro pohodlný pobyt návštěvníků. Je zde také možnost vyzkoušet širokou škálu adrenalinových aktivit, jako je jízda na lanovce, paintball nebo off-roadové jízdy.

Počasí v Subic Bay je ovlivněno tropickým klimatem, s horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Nejtepleji bývá v období od února do května, kdy teploty mohou dosáhnout až na 35 stupňů Celsia. V těchto měsících je také nejvíce srážek, postupně přecházející z dešťových na suché období.

Dešťové období na Filipínách, které probíhá od června do září, může být velmi intenzivní. Počasí se v tomto období často mění a déšť může padat nečekaně a po dlouhou dobu. Na druhou stranu však tyto přívalové deště přinášejí rovněž úžasnou zelenou vegetaci a bohatý zemědělský sektor.

Pro turisty z celého světa je Subic Bay nezávisle na ročním období zajímavou destinací. V zimě přicházejí turisté, aby unikli zimě a zažili teplé a slunečné počasí, které Subic Bay nabízí. V letních měsících pak jsou populární vodní sporty a aktivní dovolená.

Pokud se chystáte na návštěvu Subic Bay, je důležité zabalit si vhodné oblečení a vybavení pro teplejší počasí, jako jsou krém na opalování, klobouk a lehké oblečení. Mějte také na paměti, že přechodné deštivé období může přinést úžasnou atmosféru a romantické scény, a tudíž byste neměli zapomenout na deštník nebo pláštěnku.

Subic Bay je bezpochyby jednou z nejkrásnějších lokalit na Filipínách, která oslní každého turistu svou přírodní krásou a rozmanitostí aktivit. Ať už hledáte adrenalinový zážitek, relaxaci na pláži, průzkum podmořského světa nebo poznávání bohaté kultury, Subic Bay vám to všechno nabídne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Subic Bay


1. Co je Subic Bay?

Subic Bay je přírodní zátoka na Filipínách, nacházející se asi 100 kilometrů severozápadně od Manily. Byla kdysi velkou vojenskou základnou Spojených států, ale nyní je známá především jako turistická destinace s překrásnými plážemi a aktivitami v přírodě.

2. Jak se dostanu do Subic Bay?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Subic Bay, je vzít si autobus nebo taxi z Manily. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny v závislosti na dopravní situaci. Existuje také možnost přiletět na mezinárodní letiště Clark a odtud se dále dopravit do Subic Bay.

3. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity v Subic Bay?

Mezi nejpopulárnější aktivity v Subic Bay patří potápění, plavání s delfíny, vodní sporty (jako je šnorchlování, windsurfing nebo jetová lyžování), návštěva zoologické zahrady Subic nebo průzkum přírodních rezervací, jako je Pamulaklakin nebo Dungaree.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Subic Bay?

Subic Bay lze navštívit po celý rok, ale nejlepší období je během suchého a teplého období od listopadu do května. V tomto období je pravděpodobnost dešťů menší a teploty jsou příjemně teplé.

5. Kde se dá ubytovat v Subic Bay?

V Subic Bay existuje mnoho možností ubytování, včetně resortů, hotelů, apartmánů nebo kempů. Nejoblíbenějším místem k ubytování je Olongapo City, které se nachází nedaleko Subic Bay.

6. Jsou v Subic Bay nějaké jiné atrakce než pláže?

Ano, vedle pláží Subic Bay nabízí i další atrakce. Mezi nejpopulárnější patří návštěva zahrady papoušků nebo Ocenárium, adrenalinové parky, golfová hřiště nebo historické památky, jako je námořní muzeum či zřícenina starého španělského pevnosti.

7. Jaká jídla jsou typická pro Subic Bay?

V Subic Bay, stejně jako na celých Filipínách, si můžete vychutnat různá tradiční filipínská jídla. Mezi oblíbené pokrmy patří adobo (maso pečené v omáčce z octa a sójové omáčky), sinigang (kyselá polévka z masa nebo ryb s různým zeleným ovoce a zeleninou) nebo sisig (pečené masové nebo mořské plody s kořeními a zeleninou).


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky