Objevte lety za nejlepší ceny

Finsko Helsinky

Počasí Finsko Helsinky


Finsko je země, která se nachází v severní Evropě a je známá svými krásnými jezery a lesem, kterýk zalíbí všem milovníkům přírody. Hlavním městem Finska je Helsinky, které má temperované mořské klima.

Helsinki patří mezi místa na světě, kde se teploty pohybují od -5°C až po 20°C. Počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a může se změnit během chvíle. Letní měsíce, od června do srpna, jsou obvykle nejteplejšími měsíci s průměrnými teplotami kolem 18-20°C.

Začátek a konec léta mohou být docela vlhké a deštivé, ale když se počasí vyjasní, je to perfektní čas na procházky po městě a prozkoumání jeho krás. K letním aktivitám patří také plavání a slunění na některé z mnoha pláží, které se nacházejí v okolí Helsinek.

Podzim v Helsinkách přináší své kouzlo a průměrné teploty se pohybují od 10°C do 15°C. Podzimní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, ale navzdory tomu, je tato doba roku příjemná a krásná.

Zima v Helsinkách může být krutá, s průměrnými teplotami kolem -5°C. Sníh je v této době roku častý a pokrývá město bílou pokrývkou. K zimním aktivitám patří například běh na lyžích nebo bruslení na ledě.

Jaro v Helsinkách přichází s prvními slunečními paprsky a průměrné teploty se zvyšují na 10°C až 15°C. Toto období také přináší jarní festivaly a akce.

Celkově lze říci, že počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a turisté by měli být připraveni na změnu počasí během svého pobytu. Nicméně, nezáleží na ročním období, každá roční doba přináší své kouzlo a krásu, kterou lze objevit při procházkách po městě, návštěvě muzeí a galerií nebo při aktivitách v přírodě.


Letenka Finsko Helsinky


Finsko, země tisíců jezer a nádherné přírody, je oblíbeným cílem turistů po celém světě. A pokud se chystáte navštívit hlavní město Helsinky, budete potřebovat letenku do této fascinující destinace.

Letenka do Helsinek vám otevře dveře do jednoho z nejvíce moderních a kulturně bohatých měst ve Skandinávii. Můžete se těšit na kombinaci tradičních finských prvků s moderním designem a architekturou. Mnoho atrakcí v Helsinkách nabízí příležitost poznat finskou historii, umění, gastronomii a mnoho dalšího.

Helsinky jsou také známé svou krásnou a malebnou přírodou. Pokud jste milovníkem přírody a outdoorových aktivit, rozhodně si zde přijdete na své. Můžete navštívit přístavní ostrov Suomenlinna, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a prozkoumat jeho pevnosti a vojenské objekty. Další populární lokalitou je Národní park Nuuksio, který se nachází nedaleko Helsinek a poskytuje úžasné možnosti pro pěší turistiku a procházky v přírodě.

Ve městě samotném si užijete pestrou nabídku kaváren, restaurací a butiků. Pokud jste milovníkem designu, určitě si nenechte ujít návštěvu Designové čtvrti, kde najdete unikátní finské designové kousky. Pro ty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou a dějinami, je v Helsinkách k dispozici množství muzeí a galerií.

Aby bylo zajištěno pohodlné cestování do Helsinek, je důležité si zajistit letenku s předstihem. Mnoho leteckých společností nabízí spoje do Helsinek z různých evropských měst, a tak si můžete vybrat trasu, která vám nejlépe vyhovuje.

Letenka do Helsinek je investicí do nezapomenutelného zážitku. Ať už plánujete krátký víkendový výlet nebo delší dovolenou, Helsinky vám určitě poskytnou svým půvabem a různorodými atrakcemi dostatek zábavy a relaxace. Ať je váš důvod cesty jakýkoliv, určitě si odnesete mnoho nezapomenutelných vzpomínek a zážitků z této finské metropole.


Ubytování Finsko Helsinky


Finsko je země známá svou přírodní krásou a bohatou kulturou. A pokud se chystáte navštívit hlavní město Finska, Helsinky, měli byste věnovat pozornost také svému ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování, které Helsinky nabízejí.

Pokud jste milovníci luxusu, neměli byste si nechat ujít některý z místních luxusních hotelů. Helsinky mají řadu pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami a zařízeními. Tyto hotely nabízejí elegantní a vkusné pokoje, wellness centra, vyhlášenou kuchyni a často také krásné výhledy na město. Zde si můžete dopřát nádherný pobyt a zároveň se těšit z blízkosti všech hlavních turistických atrakcí.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a pohodlí, jsou k dispozici také apartmány. V Helsinkách existuje řada apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné a plně vybavené apartmány s kuchyní a ostatními potřebnými zařízeními. Tyto apartmány vám umožní cítit se jako doma a zároveň si můžete vychutnat město ve svém vlastním tempu. Apartmány jsou také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, protože většinou nabízejí více ložnic a sociálních zařízení.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, pak byste si mohli prohlédnout nabídku hostelů nebo levných hotelů. Helsinky mají také řadu těchto cenově dostupných možností ubytování, které nabízejí přiměřený komfort za rozumné ceny. Hostely jsou obzvláště oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří hledají levnější a společenskou atmosféru.

Další zajímavou možností ubytování v Helsinkách je pronájem bytu nebo domu přes Airbnb. Airbnb nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou často levnější než hotely a apartmány. Pronájem bytu přes Airbnb vám také umožní prozkoumat místní oblasti a životní styl.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Helsinkách, bude mít své výhody a nevýhody. Je důležité předem zvážit své preference, rozpočet a potřeby, abyste si vybrali tu nejlepší možnost pro svůj pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný apartmán, hostely nebo pronájem bytu přes Airbnb, věříme, že si svůj pobyt v Helsinkách užijete a odnesete si s sebou spoustu skvělých zážitků.


Dovolená Finsko Helsinky


Finsko je krásná země, kde se setkává tradice a moderní kultura. Městská doprava je velmi dobře organizovaná a má nezaměnitelnou atmosféru. Pokud se chystáte na dovolenou do Finska, není žádný lepší způsob, než se zastavit v Helsinkách. Zde najdete spoustu atrakcí, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Helsinki, hlavní město Finska, má spoustu památek, které můžete navštívit. Mezi nejpopulárnější patří Katedrála v Helsinkách, která je typická svou symetrickou architekturou. Vnější fasáda je poměrně jednoduchá, ale uvnitř katedrála skýtá velkolepý interiér. Další atrakcí, kterou si nemůžete nechat ujít, je „Krkonošský dům“, který je velmi významný pro finskou architekturu. Tento komplex se skládá ze čtyř budov postavených v letech 1911 až 1913. V dnešní době je v budově muzeum designu, které každou chvíli uspořádá nějakou novou výstavu.

Jednou z dalších nezapomenutelných zkušeností při vaší návštěvě Helsinek může být návštěva místního tržiště. Tržiště nabízí mnoho místních specialit, jako jsou ryby a mořské plody, koření a sýry. Stejně tak tam najdete velký výběr ručně vyráběných suvenýrů, které potěší nejen vás, ale i vaše blízké. Pokud máte rádi výšky, můžete navštívit „Olympijskou věž“ v Linnanmäki, na kterou se lze vyšplhat po schodech nebo výtahu. Z věže se můžete kochat panoramatickým výhledem na celé město.

Pokud jste se rozhodli pro dovolenou na jaře nebo v létě, rozhodně si nenechte ujít procházku přístavem. Přístav se nachází v historickém centru Helsinek a nabízí krásný výhled na Baltské moře. Zavítejte také do množství kaváren a bister, které nabízejí místní speciality a tradiční finskou kávu.

Při návštěvě Helsinek nezapomeňte navštívit také místní saunu. Finsko je známé po celém světě pro své jedinečné saunování. Tato dobrodružství vám umožní ochutnat finskou kulturu a uvolnit se při jedinečné a zcela nezapomenutelné zkušenosti.

V příměstských oblastech Helsinek najdete mnoho parků, Lesopark Nuuksio, kde najdete přes 30 kilometrů turistických cest, které vedou kolem rybníků a jeskyní. V zimě se mnoho z těchto tras promění v běžecké dráhy, což z nich dělá ideální místo pro lyžování.

Celkově Finsko a hlavní město Helsinky nabízejí řadu aktivit pro každého, ať již máte zájem o kulturu nebo sport. Návštěva Helsinek slibuje unikátní dovolenou, která vám umožní prozkoumat krásy finské kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinky


1. Jaké je hlavní město Finska?
Odpověď: Hlavním městem Finska je Helsinki.

2. Jaké je hlavní letiště v Helsinkách?
Odpověď: Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Helsinkách?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Helsinkách patří Katedrála Uspenskij, Katedrála Temppeliaukio (skalní kostel), Helsinská katedrála, Suomenlinna (námořní pevnost), Národní muzeum Finska a mnoho dalších.

4. Jaké jsou oblíbené tradiční finské jídla v Helsinkách?
Odpověď: Mezi oblíbená tradiční finská jídla v Helsinkách patří rybí polévka, zapečené lososí medailonky, rybí karbanátky, smažený hermelín a bramborový knedlík, smažené kuře s bramborami a různé druhy plněných knedlíků.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Helsinek?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Helsinek je během letních měsíců květen až září, kdy teploty jsou mírné a příroda je v plném rozkvětu. V zimě je možné si užít výjimečné zážitky, jako je například pozorování polární záře.

6. Jaké jsou nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek?
Odpověď: Nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek, jsou Suomenlinna, která je známá svou námořní pevností, a Vallisaari, která je přírodní rezervací.

7. Jak se dostanu z letiště do centra Helsinek?
Odpověď: Z letiště Helsinki-Vantaa se do centra Helsinek dá dostat autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 615 zajišťuje přímé spojení mezi letištěm a centrem města, zatímco vlak spojení zajišťuje přes nádraží Leppävaara nebo Tikkurila.

8. Kde se můžu ubytovat v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je široká nabídka ubytování, včetně luxusních hotelů, malých boutique hotelů, penzionů a hostelů. Nejčastěji se však ubytování nachází v blízkosti centra města.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je možné využít městskou dopravu, včetně autobusů, tramvají a metra. Dále je možné využít také taxislužbu nebo pronajmout si vlastní auto.

10. Kde mohu v Helsinkách nakoupit suvenýry?
Odpověď: V Helsinkách je možné nakoupit suvenýry v různých obchodech a buticích, které se nacházejí v centru města. Mezi oblíbené suvenýry patří například tradiční finské dřevěné výrobky, sklo, designové předměty a sladkosti.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky