Objevte lety za nejlepší ceny

Guatemala San Juan Ostuncalco

Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala San Juan Ostuncalco


1. Jak se tam dostat?
Nejlépe se tam dostat letadlem do města Quetzaltenango a následně autobusem nebo taxíkem do San Juan Ostuncalco.

2. Co je tam k vidění?
Město je známé svou překrásnou katedrálou a historickými budovami. Navštívit můžete i lázně s termálními prameny, nebo se vydat na výlet do okolních hor.

3. Kam se můžu ubytovat?
V městě najdete několik hotelů a malých penzionů. Místní obyvatelé také nabízejí pronájem pokojů nebo chatek.

4. Co je tam k jídlu?
Tradiční guatemalská kuchyně nabízí mnoho možností, od klasických tacos a enchilad po exotické pokrmy z místních surovin. Určitě vyzkoušejte i kávu a čokoládu, které jsou v Guatemale velmi populární.

5. Jaké jsou tam možnosti sportovního vyžití?
V okolí města jsou překrásné hory, kde turisté mohou podniknout pěší nebo horskou turistiku. V blízkosti města jsou i možnosti koupání, rybaření nebo jízdy na koni.

6. Jde se tam s dětmi?
Ano, město je vhodné i pro rodiny s dětmi. Navštívit lze zdejší parky, zajímavá muzea, nebo se vydat na výlety do přírody.

7. Jaká je tam klima?
Klima v San Juan Ostuncalco je tropické, s mírnějšími teplotami v zimních měsících. V létě bývají teploty vysoké, a tak je vhodné si s sebou vzít dostatek tekutin a opalovací krém.

8. Jaké jsou tam nejlepší tipy na nákupy?
Nejlepší nákupy můžete udělat na místních trzích, kde se prodávají suvenýry, tradiční oblečení a různé potraviny. Určitě si nezapomeňte koupit místní kávu nebo čokoládu.


Dovolená Guatemala San Juan Ostuncalco


Guatemala se stává čím dál populárnější volbou pro turisty, kteří hledají exotickou destinaci s bohatou kulturou a přírodou. Mezi turisty velmi oblíbeným místem je město San Juan Ostuncalco, ve kterém si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou.

San Juan Ostuncalco leží v nadmořské výšce 2 100 metrů a je známý svou vynikající kávou. Kávové plantáže jsou také velmi populárním turistickým cílem, pro návštěvníky je k dispozici řada exkurzí a degustací. Pokud je pro vás káva neodmyslitelnou součástí dne, San Juan Ostuncalco je pro vás ideální volbou.

Město je také rodištěm nejznámějšího umělce Guatemaly, Maximona. Maximona je podle místních obyvatel ochránkyní lidí, kteří se k ní modlí a pokládají jí různá obětní zvířata. Pokud navštívíte Maximonu v její posvátné jeskyni, určitě ucítíte atmosféru neobyčejného spojení místní kultury a náboženství.

Okolí města je vynikajícím místem pro pěší turistiku a horskou cyklistiku. Na vrcholcích hor si můžete užít úžasný výhled na město a okolní krajiny. Pro odvážnější turisty je k dispozici i zážitek paraglidingu.

San Juan Ostuncalco je také ideálním místem pro návštěvu tradičních lidových slavností. Církevní slavnosti jsou v Guatemale velmi důležité a neunikají jim ani místní obyvatelé z San Juan Ostuncalco. Slavnosti jsou plné tradičních tanců, hudby, kostýmů a barevných průvodů. Pro turisty je to neopakovatelný zážitek.

V městě najdete řadu ubytovacích zařízení, včetně luxusních hotelů i levnějších hostelů. Pokud chcete prožít autentický zážitek a poznat místní kulturu, doporučujeme vám využít služeb místních průvodců, kteří vám ukážou nejkrásnější a nejautentičtější místa města.

San Juan Ostuncalco je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí prožít tradiční kulturu a zároveň si užít pobytu v krásné a klidné přírodě. Pokud plánujete cestu do Guatemaly, určitě zvážte návštěvu tohoto kouzelného města.


Počasí Guatemala San Juan Ostuncalco


Guatemala San Juan Ostuncalco je malé město, které se nachází na západě Guatemaly v departementu Quetzaltenango. Město leží v nadmořské výšce 2 650 metrů nad mořem a má subtropické podnebí s ročními srážkami po celý rok.

Průměrná teplota v San Juan Ostuncalco se pohybuje kolem 20 °C během celého roku a v noci klesne na asi 10 °C. V létě se teploty mohou zvýšit na 25-30 °C, zatímco v zimě se mohou snížit až na 5-10 °C.

Bez ohledu na roční období je San Juan Ostuncalco obecně vlhké a deštivé místo. Během letního období (květen až říjen) se často vyskytují krátké, ale silné deště a bouřky, zatímco v zimě a na jaře (listopad až duben) jsou srážky méně časté, ale stále se mohou vyskytnout. Nejvíce srážek je obvykle v červnu a červenci.

V oblasti San Juan Ostuncalco se vyskytují i občasné zemětřesení a sopečná aktivita v okolí. Proto je důležité být ostražitý, pokud se vyskytne jakákoliv neobvyklá situace.

Pokud plánujete navštívit San Juan Ostuncalco, budete potřebovat vhodné oblečení, které vám umožní snadné přizpůsobení se různým teplotám a srážkám. Doporučuje se nošení vrstveného oblečení, nepromokavých bot a deštníku.

Krajina kolem San Juan Ostuncalco je nádherně zelená a plná života díky pravidelným srážkám. Západy slunce jsou obvykle spektakulární a v zimě můžete dokonce vidět sníh na horách v dálce.

V San Juan Ostuncalco si můžete užít příjemné počasí po většinu roku. I když se může zdát, že jsou srážky časté, stále je zde mnoho krásných a slunečných dnů na poznání této skvělé lokality.


Letenka Guatemala San Juan Ostuncalco


Pokud plánujete cestu do Guatemaly a hledáte místo, které je mimo hlavní turistické trasy a nabízí autentickou atmosféru, San Juan Ostuncalco může být ideální volbou pro vás.

San Juan Ostuncalco se nachází v západním regionu Quetzaltenango, asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Guatemaly, Guatemala City. Je to rustikální městečko, které stále uchovává původní kulturální a historické prvky. Město zůstalo relativně nedotčené turistickými vlnami, což z něj dělá skutečně autentické místo, které stojí za návštěvu.

Pro cestu do San Juan Ostuncalco je nejlepší koupit letenku do města Quetzaltenango, které je nejbližším větším městem k destinaci. Můžete si vybrat ze široké škály leteckých společností, které létají do letiště Quetzaltenango. Mezi nejpopulárnější patří Avianca, American Airlines a United Airlines.

Jakmile přistanete v Quetzaltenangu, můžete si najmout taxi nebo autodopravu pro cestu do San Juan Ostuncalco. Cesta trvá asi 30 minut a nabízí vám krásný pohled na horskou krajinu okolo Quetzaltenanga.

V San Juan Ostuncalco byste měli navštívit místní trh, kde najdete různé druhy místních potravin, ovoce a zeleniny, koření a dalších produktů výroby z místních surovin. Můžete navštívit také dřevěné kostely a starobylé archeologické památky.

V místních restauracích se ochutnávají místní pokrmy, včetně pečených kuřat a klobás, guatemalských tamales a pozole, což je hustá polévka z kukuřice s masem a kořením.

San Juan Ostuncalco nabízí také mnoho možností k odpočinku a relaxaci. Můžete si vychutnat podvečerní procházku po okolních zahradách nebo navštívit místní lázně a sauny.

Pokud hledáte nějaké místo s jedinečnou kulturou, které stojí za návštěvu, městečko San Juan Ostuncalco v Guatemale je ideální volbou. Letenky do Quetzaltenanga se dají najít za přijatelnou cenu, takže proč si neodskočit na exotickou a autentickou dovolenou.


Ubytování Guatemala San Juan Ostuncalco


San Juan Ostuncalco je malé město nacházející se na západě Guatemaly, okolo 150 km od hlavního města Guatemaly City. Toto město je pro turisty velmi atraktivní díky své blízkosti k hlavním atrakcím, jako jsou Mayanské ruiny Tikal, města Quetzaltenango a Panajachel.

Pokud plánujete navštívit toto město, můžete se ubytovat v několika různých typech ubytování. Nejčastěji jsou pro turisty k dispozici hotely různých kategorií, ale lze si také pronajmout apartmány nebo penziony.

Hotel Cafe & Hospedaje El Mirador byl nedávno zrekonstruován a nabízí moderní a pohodlné pokoje. Hotel je v ideální poloze, v blízkosti hlavních památek a místních obchodů. Pokojový servis a Wi-Fi jsou k dispozici a hosté mohou využít také parkování a služby recepce, což zajišťuje bezproblémový pobyt.

Další volbou ubytování v San Juan Ostuncalco je Hotel El Regis. Tento elegantní hotel, stavěný v koloniálním stylu, nabízí prostorné pokoje a apartmány s výhledem na město. Hotel je vybaven moderními zařízeními, jako jsou Wi-Fi, klimatizace a parkoviště. Hosté zde najdou i restauraci, kde si mohou vychutnat tradiční guatemalské jídlo.

Pokud preferujete pobyt v penzionu, Casa Mia Guest House je nejlepší volbou. Tento malý penzion nabízí velmi pohodlné a útulné pokoje, kde se budete cítit jako doma. Pokoje jsou zařízeny v rustikálním stylu a penzion má společné kuchyňské a jídelní prostory, kde si hosté mohou sami vařit jídlo. Wi-Fi je k dispozici a hosté mohou využít také parkoviště.

San Juan Ostuncalco není turistické město, ale nabízí mnoho kulturních a přírodních atrakcí, které můžete objevit během pobytu. Ubytování v této oblasti je cenově dostupné a velmi pohodlné pro turisty, kteří chtějí vidět více z guatemalského venkova.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky